UWAGA!

Razem na szlaku z książką w plecaku

Elbląg, Razem na szlaku z książką w plecaku

Masz w domu książki, które już dawno przeczytałeś i chciałbyś się nimi podzielić? Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK działająca przy Oddziale PTTK w Elblągu ogłasza zbiórkę książek krajoznawczych, historycznych, geograficznych i przyrodniczych. Poszukujemy: książek i przewodników po ciekawych miejscach naszego regionu oraz Polski i świata, atlasów, map i czasopism o tematyce przyrodniczej i podróżniczej. Zapraszamy do udziału w akcji!

W Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym aktualnie działa 25 Regionalnych Pracowni Krajoznawczych przy Oddziałach lub innych jednostkach PTTK. Podstawowym zadaniem RPK jest gromadzenie, opracowywanie i rozpowszechnianie materiałów krajoznawczych z terenu działania, poradnictwo oraz popularyzacja idei krajoznawstwa. We wszystkich RPK działają biblioteki, które liczą od  jednego tysiąca do około 11 tysięcy woluminów.
       Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK w Elblągu, już od ponad 30 lat zajmuje się popularyzacją zbiorów o tematyce turystycznej, historycznej i krajoznawczej. Posiadamy w swoich zasobach wiele niedostępnych w sprzedaży pozycji, z których korzystają mieszkańcy Elbląga i regionu w tym m.in. Braniewa, Tolkmicka, Sztumu, Fromborka, Pasłęka a nawet Olsztyna. Wielu naszym czytelnikom zgromadzone zbiory pomogły w napisaniu prac dyplomowych, monografii i przewodników turystycznych. Ze zbiorów korzystają także nauczyciele, którzy wykorzystują materiały podczas prowadzenia zajęć z najmłodszymi.
       Zadaniem Regionalnej Pracowni Krajoznawczej jest gromadzenie publikacji związanych z turystyką, ale także historią Elbląga i regionu. Dlatego też ogłaszamy zbiórkę książek krajoznawczych pod hasłem „Razem na szlaku z książką w plecaku”. Zwracamy się z prośbą do wszystkich elblążan i mieszkańców regionu oraz instytucji i stowarzyszeń działających na naszym terenie o nieodpłatne przekazanie publikacji, które mogą wzbogacić zbiory RPK.
       Książki i materiały można przekazywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 do
       Biura Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej (ul. Krótka 5 w Elblągu). Tel. (55)  641-12-96 lub e-mail: pttk_elblag@wp.pl. Zainteresowanych, którzy chcą skorzystać ze zbiorów Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Elblągu zapraszamy w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 18.00.
      
Jolanta Kalabun, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama