UWAGA!

"Razem" protestuje ws. aborcji

 Elbląg, "Razem" protestuje ws. aborcji

Partia Razem zaprasza na happening i pikietę w sprawie zaostrzenia i tak już drakońskiej ustawy aborcyjnej. Protest odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 15.30 na placu między katedrą a Ratuszem Staromiejskim.

W ubiegłym tygodniu ujawniono treść listu episkopatu, który został odczytany w ostatnią niedzielę w kościołach w całym kraju. Hierarchowie apelują w nim o "całkowitą ochronę życia". Chcą radykalnego zaostrzenia prawa aborcyjnego. Usuwanie ciąży miałoby być zakazane. Wieszak służy dziś do wieszania ubrań. Kiedyś zdesperowane i pozbawione praw kobiety sięgały po niego, aby przerwać ciążę. Nie pozwólmy, by te okrutne i barbarzyńskie czasy wróciły!
       Posłowie chcą torturować polskie kobiety, skazywać je na więzienie, upokorzenie i śmierć. Chcą uczynić z Polski piekło, w którym kobieta, która poroni, będzie przesłuchiwana przez prokuratora, zaś badania prenatalne będą w praktyce nielegalne. Nie pozwólmy odebrać sobie godności! Nie ma zgody na torturowanie kobiet! Nie ma zgody na to, by decyzję za kobiety podejmowali policjant i prokurator!
       Zwolennicy zaostrzenia ustawy mają przeciwko sobie większość społeczeństwa. Szkoda, że głosu tej większości nie słychać dziś w Sejmie.
       Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec barbarzyńskich planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Wprowadzenie popartego przez premier Beatę Szydło, Jarosława Kaczyńskiego oraz episkopat projektu będzie oznaczało piekło kobiet. Kobiet chorych na raka, które nie będą leczone ze względu na ciążę. Kobiet, które będą musiały urodzić dziecko swojemu gwałcicielowi. Kobiet po poronieniu, które będą przesłuchiwane, bo ich utrata ciąży wyda się komuś podejrzana. Kobiet, które nie będą mogły z troski o siebie i przyszłe dziecko wykonać badań prenatalnych, bo zostanie to uznane za niepotrzebne. Wreszcie oznaczać będzie piekło nie tylko kobiet znajdujących się w trudnych ciążach, ale i wszystkich ich bliskich lub chcących je wesprzeć w niełatwej sytuacji. Razem wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanych zmian dotyczących tak zwanego "kompromisu aborcyjnego" z 1993 roku, który i tak jest jednym z najostrzejszych praw antyaborcyjnych w Europie.
       Zapraszamy wszystkich na happening, podczas którego wyrazimy sprzeciw wobec proponowanego, barbarzyńskiego prawa. Razem zbierzmy i wyślijmy wieszaki wraz z ciepłymi słowami do pani premier Beaty Szydło. Dla osób, które nie zdążą zaopatrzyć się w wieszaki i napisać listów, będziemy mieć przygotowane materiały. Po happeningu członkinie i członkowie elbląskiego Razem wyślą je do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przewidziany jest też minikonkurs na najlepsze hasło/transparent pikiety. Zachęcamy do kreatywności. Widzimy się w sobotę o godz. 15.30 na placu między katedrą a Ratuszem Staromiejskim.
      
Partia Razem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Barbarzynskie jest mordowanie bezbronnych i chorych.
 • Czyli raczej za aborcją?
 • Istnieją różne sposoby na zaistnienie w przestrzeni publicznej. Ale sposób na pokazanie się i podkreślenie swojej obecności w społeczeństwie kanapowej partii "Razem " jest jednak, wyjątkowo perfidny i szokujący. Niemniej wpisany jest w tradycję istnienia partii lewicowej. Bo to, że jest to partia skrajnie lewicowa, to chyba nikt zdrowo myślący nie ma wątpliwości. Smuci i martwi natomiast fakt, że temat tak ważny dla tysiąca kobiet, jakim jest aborcja, znalazł protektorów i pseudo - obrońców w partii znacząco uprawiającej propagandę polityczną. Tak jak czyniła to PZPR, SLD, a teraz Razem. - Zatem " Razem " młodzi przyjaciele, idźcie szybko w zapomnienie.
 • Obecne przepisy są odpowiednie i nie należy ich zmieniać. Natomiast aborcja na życzenie to jest to już patologia i traktowanie małego człowieka jak przedmiot, którego można się pozbyć w każdej chwili. To powinno byc zdecydowanie napietnowane. Idąc takim tokiem rozumowania to będzie barbarzyństwo.
 • @jannn - problem właśnie w tym, że ustawodawca planuje jeszcze ZAOSTRZYĆ aktualną, już drakońską na tle cywilizowanego świata, ustawę dot. przerywania ciąży, co jest - bardzo słuszna uwaga - zwyczajnym barbarzyństwem. I właśnie przeciwko tym nieludzkim pomysłom będziemy protestować w sobotę. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do udziału - Razem damy radę! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  4
  RazemElbląg(2016-04-07)
 • Niestety nikt inny nie podjął tematu na naszym lokalnym gruncie. Nie "niestety" dlatego, że mam coś do "Razem", ale dlatego niestety, że to temat bardzo istotny DLA KAŻDEJ KOBIETY i każdego mężczyzny, dla którego ważne jest godne funkcjonowanie i opieka medyczna kobiet. Czy naprawdę tylko lewicowe partie widzą w tym problem? I czy ta okazja musi być pretekstem do jechania po lokalnych politykach (jacy by nie byli)? Może warto pomyśleć, że czasem naprawdę warto być razem, a nie szukać różnic i konfliktów na siłę skoro dzieje się niedobrze. ..
 • @ck. proszę o informację ilu członków liczy partia Razem. oraz co szokującego i perfidnego jest w obronie prawa wyboru dla kobiet. poproszę o merytoryczną odpowied.
 • @ck. proszę o informację ilu członków liczy partia Razem. oraz co szokującego i perfidnego jest w obronie prawa wyboru dla kobiet. poproszę o merytoryczną odpowied.
 • Imbryk Cieszę się, że zorganizowano tą demonstrację. Dziś widać, że w polskim społeczeństwie nie tylko tzw. " obrońcy życia" mają głos. Dlaczego odbieramy kobiecie wolność w decydowaniu o jej własnym ciele? Kto z nas ma takie prawo? Nie można oddzielić życia matki od jej poczętego dziecka- taka jest biologia lub boże prawo- jak kto uważa. Ale na jakiej podstawie my, rząd, jakieś organizacje czy co najbardziej kuriozalne Kościół Rzymskokatolicki uważa, że wie lepiej co jest najlepsze dla dziecka danej mamy? Do katolików - przecież Pan Bóg dziecku krzywdy nie zrobi, o co walczycie?. .. o władzę. Kościół instytucjonalny od początku istnienia walczy o władzę i. .. pieniądze. Skutecznie zresztą. Kosztem nas. .kobiet. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  Imbryk(2016-04-07)
 • za aborcją? o ile wiem nikt do aborcji nie zmusza i nikt nie jest "za aborcją". za wyborem! wybór należy do kobiety, nie episkopatu. rząd za poparcie kk kładzie na szali życie i zdrowie wielu kobiet. nie można na to pozwolić.
 • Miało być merytorycznie i będzie. Partia Razem liczy około 7-u tys. członków. I uzyskała w wyborach 3% głosów w wyniku, czego uzyskała subwencję państwową. Z której korzysta nie koniecznie najmądrzej. Mimo licznych postulatów wyborczych jak np. obniżenie pensji prezesów, likwidacji umów śmieciowych to aborcja jest paliwem napędzającym to ugrupowanie. Nic w tym dziwnego. Połowa społeczeństwa to kobiety. Pikieta, czy też happening organizowany przez Razem nie byłby niczym szczególnym, gdyby nie przykłady po jakie sięga partia. Partia lewicowa. Przykład z "wieszakiem " jest tego wyrazistym przykładem. Zapewne byłby lepszym, bardziej widowiskowym, gdyby organizatorzy zademonstrowali lub podali instrukcję obsługi tego przedmiotu. Ale widocznie nie było chętnych do pokazu. Każdy ma prawo demonstrowania swoich przekonań i poglądów. Ale muszą być zachowane pewne normy. Nie godzę się z poglądami kościoła i PiS-u w tym temacie, ale i nie godzę się na sposób w jaki protestuje i przedstawia problem partia Razem. I mam do tego prawo. Chyba.
 • Ależ nikt pańskiego prawa do opinii nie neguje. Zwracamy tylko uwagę na fakt, iż to nie my wymyśliliśmy powrót do dyskusji nt. aborcji (i to w formie skandalicznej oraz w sposób barbarzyński proponowanej), ale zrobili to w ostatnią niedzielę biskupi i księża z ambon w całym kraju, akurat w chwili, kiedy kraj obiegła wieść, że nowe zasady obrotu ziemią w Polsce będą faworyzowały jedynie związki wyznaniowe, których są oni funkcjonariuszami i beneficjentami. Przypadek? Proszę rozsądzić to już sobie samemu.
Reklama