UWAGA!

Referendum 14 kwietnia

 
Elbląg, Referendum 14 kwietnia

Dziś (20 lutego) po godz. 12 zostanie opublikowana decyzja Komisarza Wyborczego o tym, że 14 kwietnia odbędzie się w Elblągu referendum w sprawie odwołania prezydenta Grzegorza Nowaczyka i Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, aby doprowadzić do referendum, grupa referendalna „Wolny Elbląg” musiała zebrać 9838 podpisów pod swoim wnioskiem (10 procent dorosłych mieszkańców miasta). Zebrała 10 225 prawidłowych podpisów.
       Tak, jak pisaliśmy, referendum zostanie przeprowadzone 14 kwietnia. Z chwilą opublikowania decyzji Komisarza Wyborczego można rozpoczynać kampanię referendalną.
       Obecnie trwa kompletowanie obwodowych i miejskiej komisji referendalnych. Każda będzie liczyć osiem osób, cztery wskazane przez grupą referendalną, cztery przez obecne władze Elbląga.
       Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 60 procent wyborców z ostatnich wyborów samorządowych. Frekwencja w Elblągu była wówczas niska – wyniosła niespełna 37 proc. uprawnionych do głosowania. Aby odwołać Radę i Prezydenta, musi się za tym opowiedzieć ponad 50 proc. biorących udział w referendum.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • NO to teraz tzw. grupa. .. ups, przepraszam, ruch wykluczonych czy coś tam, musi znów trochę tym emerytom naściemniać. .. ale słychać w mieście, że emeryci też się czują wystrychnięci na dudka i pomstują, że na żadne referendum nie pójdą. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zadowolony z życia(2013-02-20)
 • No i 12000 zł miesięcznie i darmowe wycieczki po świecie sie skończą :) Tak mi przykro :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qsikus(2013-02-20)
 • się skończy nic nie robienie za grubą kase a my musimy po wykupie mieszkań płacić coraz większe podatki na darmozjadów
 • Nie dla Ruchu Palikota a obecne władze mają jeszcze dwa lata, żeby coś z tym wszystkim zrobić.
 • Wolałbym Panią Grodzka na prezydenta niż nowaczyka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Klomkui(2013-02-20)
 • Głosowałem na Ruch Palikota - dzisiaj wiem, że był to błąd - jest to partia, która mnie oszukała - bo dalej wisi krzyż w Sejmie, bo nie ma legalnej marihuany, bo rozdają 'żel żeby mieć czyste ręce' a posłowie nie płacą mandatów. Nie chcę tej partii w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wolfgang(2013-02-20)
 • Głosujmy jednak by pozostał, jednak jak się przestraszył że może spaść to ruszył problem Aqua parku Stadionu Olimpii obwodnicy wschodniej Modrzewiny i tramwajów na 12 lutego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żuczek(2013-02-20)
 • to już jest koniec, nie mam już nic, to już jest koniec, już możesz iść. Nareszcie. ruszamy na referendum
 • odwołanie obecnego prezydenta będzie wskazówką dla następcy. Nie wolno być aroganckim ignorantem. Nie wolno być napuszonym leniem oderwanym od rzeczywistości. Nie wolno markować pracy. Nie wolno nie liczyć się z głosem tych dla których się służy. Lawirowanie, składanie obietnic których nie ma zamiaru się spełnić, kombinowanie - to musi być odpowiednio ocenione. Nie wiem czy następny prezydent będzie lepszy od obecnego (chyba każdy inny będzie lepszy) - ale wiem że będzie miał lekcję której nie musi odrabiać. .. Pan Nowaczyk odrobi za niego. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jądruś kiełbasiński(2013-02-20)
 • to jest jakas paranoja ze pis i palikoty razem dzialaja zeby odwolac wladze! to jakas niesmaczna mieszanka wybuchowa ktora trzeba odsunac jak daleko tylko sie da! ludzie nie idzcie na referendum bo bedzie jeszcze gorzej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie dla palikociarni i pis(2013-02-20)
 • Wolfgang: Ruch Palikota (co za słaba nazwa) nie ma większości w sejmie i nie tworzy rządu, doucz się zasad demokracji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szimurina(2013-02-20)
 • Najgorsze jest to, że nie widać nikogo w zastępstwo. odwołają go i co?? Konkretne zmiany musza nastąpic na wyższych szczeblach władzy, bo co zrobi nowy prezydent (nawet porządny), jeśli dalej taki Olsztyn będzie rozporzadzać kasą w Województwie i dla Elblaga bedą same ochłapy. Z pustego i Salomon nie naleje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Realista123(2013-02-20)
Reklama