UWAGA!

Referendum na pewno będzie

 
Elbląg, Referendum na pewno będzie
fot. AD

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka i Rady Miejskiej na pewno się odbędzie. Dziś (14 lutego) zakończono weryfikację podpisów pod wnioskiem o referendum. Oficjalne postanowienie Komisarz Wyborczy ogłosi we wtorek 19 lutego.

Aby doprowadzić do referendum, potrzebnych było 9838 podpisów pod wnioskiem. Wniosek złożony przez grupę referendalną „Wolny Elbląg” poparty jest 10 225 prawidłowymi podpisami.
       Tak, jak pisaliśmy, referendum zostanie przeprowadzone najpewniej 14 kwietnia. Warunkiem dla tego terminu jest opublikowanie do 25 lutego postanowienia Komisarza Wyborczego w Wojewódzkim Dzienniku Urzędowym, a z tym powinno się raczej zdążyć.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • news w WALENTYNKI dla Grzesia Nowaczyka i jego ferajny. Kapitalne:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klooos(2013-02-14)
 • Nieźle. .. Ponad dwa tysiaki podpisów było nieważne?
 • tylko NOWA PRAWICA !!!
 • I bardzo dobrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  libjar(2013-02-14)
 • Podpisy weryfikuje się do momentu osiągnięcia liczby ważnych podpisów potrzebnych do przeprowadzenia referendum. Nadwyżką głosów już nikt się nie zajmuje bowiem nie istnieje taka potrzeba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rejestrator(2013-02-14)
 • to za prywatny folwark trzeba teraz się zmobilizować aby pójść i oddać głos za odwołaniem
 • Po 1989 roku w ukształtował się w Polsce obóz władzy, który z drobnymi modyfikacjami personalnymi funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Aby zachować swoje stołki, co cztery lata przed wyborami zmieniają oni obowiązującą ordynację wyborczą na swoją korzyść. Tworzą nowe partie polityczne, aby zamącić wyborcom w głowach. Podobnie jest w Elblągu. Musimy zrozumieć, że to my jesteśmy ich pracodawcami i możemy dyktować im warunki zatrudnienia. Oni utrzymywani są z naszych podatków. Każdy kandydat powinien określić, co będzie robił (musi przedstawić swój program) i za ile (wynagrodzenie miesięczne). Dotyczy to wszystkich, czyli prezydenta i członków rady miasta. A wyborcy będą mogli sobie wybrać tych z najlepszym programem i najtańszych. Koniec z ustalaniem pensji i diet dla siebie po wyborach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jurek M(2013-02-14)
 • No to teraz będzie sprawdzian, w jakim stopniu jesteśmy społeczeństwem obywatelskim i jak umiemy korzystać z praw demokracji. .. O ile dotychczasowe wybory wynikały z konstytucyjnych zapisów, o tyle te są wyjątkowe, bo z woli narodu ( a niech to nawet i patetycznie brzmi ) i powinniśmy w kwietniu wyjść z domów w ramach poświątecznego odchudzania tyłka i zająć stanowisko -za czy przeciw. Moim zdaniem to nie tyle nasz obowiązek, co przywilej. :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Popieram referendum(2013-02-14)
 • Może firma Eurovia przyjmie do pray pana Grzegorza N. Będzie tam bardzo pasował. Wszyscy są tam tak samo pracowici jak on.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siedem(2013-02-14)
 • No panie Nowaczyk i cała rado miejska. Siara na całą POLSKĘ !!! NIEUDACZNIKI elbląskie otrzymaja cenzurke od mieszkańców. Czakamy na rozgłos w całym kraju a za Elblągiem pójda inne miasta. Przypomne że zamieszki o wolność, godność i pracę w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych miały początki równolegle w Gdańsku i Elblągu. Janek Wiśniewski vel Zbyszek Godlewski- POMŚCIMY !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  P.A.W.(2013-02-14)
 • yes yes yes, to ostatni taniec nowaczyka czyzyka i kucharczyka!!! panowie wasz okret tonie!!! rufa juz wisi w powietrzu a 14 lutego popikujecie ostro na samo dno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  turban(2013-02-14)
 • Odwołacie (jeśli odwołacie) i co dalej? Jakiego kandydata na prezydenta i kogo do RM ta grupa proponuje? Bo jedna sprawa to odwołać co przecież nie równa się z tym, że zostanie wybrany od razu ktoś nowy. Czy wszyscy zdają sobie sprawę, że to oznacza kolejne wybory? Jakoś w to wątpię, że osoby które składały pod tą listą podpisy zdają sobie z tego sprawę, że trzeba będzie przynajmniej 2 razy z tego tytułu udać się na głosowanie.
Reklama