UWAGA!

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

 Elbląg, Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
fot. AD (arch. portEl.pl)

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu informuje, że 24 kwietnia w Parku "Planty" w Elblągu zostaną przeprowadzone „Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy – Elbląg 2015”, których uczestnikami będzie młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Elbląga i Pasłęka.

Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 10, a przewidywane zakończenie o 12.30.
       Celem Mistrzostw będzie:
       - propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród mieszkańców Elbląga, a szczególnie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych,
       - wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
       - przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania.
       W dobie rozwoju cywilizacji i postępu technicznego rośnie liczba wypadków, które zdarzają się w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce. W większości wypadków nie ma w pobliżu lekarza, a pierwsza pomoc zależy od przechodniów, kolegi lub rodziny. Dlatego też należy jak największą liczbę osób zapoznać z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Należy pamiętać, że pierwsze 4 minuty bardzo często decydują o przeżyciu poszkodowanego. Udzielenie pierwszej pomocy nie jest skomplikowane, ale wymaga podstawowej wiedzy praktycznej i teoretycznej.
       Dlatego też nasze Stowarzyszenie kładzie nacisk na prowadzenie szkoleń i pokazów z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej dla wszystkich grup wiekowych. Szkolenia są prowadzone zgodnie z normami określonymi przez Europejskie Referencyjne Centrum Pierwszej Pomocy oraz Europejską i Polską Radę Resuscytacji.
      
Oddział Rejonowy PCK w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Piękna akcja, super sprawa. Każdy powinien być w tym mistrzem bo jak przychodzi co do czego to tylko stado gapiów się zbiera a do udzielania pomocy wszyscy mają dwie lewe ręce( w przeciwieństwie do wypisywania "mądrych" komentarzy na forum)
Reklama