UWAGA!

Rekordowy sezon turystyczny

 
Elbląg, Rekordowy sezon turystyczny
fot. nadesłana

Elbląg coraz częściej staje się atrakcyjnym celem dla podróżujących – w tegoroczne wakacje odwiedziła nas rekordowa ilość turystów! Na podstawie danych zgromadzonych w elbląskich Punktach Informacji Turystycznej wynika, że liczba turystów odwiedzających nasze miasto w okresie wakacyjnym wzrosła o 70 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

- Ten sezon turystyczny uważamy za bardzo udany, tak wielu turystów w Punktach Informacji Turystycznej jeszcze nie mieliśmy – mówi Marzena Pol, specjalista ds. promocji w Biurze Prezydenta Miasta. - Mimo zawieszenia rejsów po Kanale Elbląskim i Zalewie Wiślanym, liczba turystów miała tendencję wzrostową przez cały okres wakacji. Także coraz większa liczba turystów postanawia pozostać w Elblągu na dłużej niż jeden dzień – dodaje Marzena Pol.
       Wśród wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających nasze miasto najwięcej było gości z Niemiec (2536 wizyt ) i Rosji ( 599 wizyt ). Ponadto odwiedzili nas obcokrajowcy z Danii, Szwecji, Czech, Francji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii czy Bośni i Hercegowiny.
       - W sezonie turystycznym hotele odnotowały zauważalny wzrost liczby gości, podobnie gospodarstwa agroturystyczne. Szczególnie widoczne zwiększenie liczby turystów było podczas dużych wydarzeń miejskich, Mistrzostw Europy w Siatkówce na Siedząco kobiet i mężczyzn oraz Elbląskiego Święta Chleba - podsumowuje sezon Hanna Skrobotun, prezes Elbląskiego Klastra Turystycznego.
       Dzięki tzw. małemu ruchu granicznemu z Obwodem Kaliningradzkim, sukcesywnie rośnie liczba turystów ze wschodu - odnotowano wzrost aż o 1000% w stosunku do roku poprzedniego. Głównym powodem przyjazdu Rosjan do naszego miasta na początku były tylko zakupy, ale dzięki kampaniom promocyjnym w Obwodzie Kaliningradzkim, celem przyjezdnych stały się także atrakcje turystyczne i kulturalne naszego miasta.
       Rokowania na przyszły rok wyglądają równie optymistycznie. Jubileusz 777-lecia Elbląga oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco kobiet i mężczyzn to wydarzenia, które z pewnością wpłyną na zwiększenie liczby odwiedzających Elbląg.
      
      
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I oczywiście to też nie z powodu Referendum. .
 • Referendum i wybory przez 4 miesiące robiły darmowa reklamę Elbląga w mediach ogólnopolskich. Każdy turysta chce na własne oczy zobaczyć miasto i okolice na Żuławach, gdy sie ciemnote wciska ludziom, ze Elbląg to Warmia i Mazury. Ot i cały sukces z pobytu turystów w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  DupaJasiu(2013-10-09)
 • był też turysta z USA ale obeszłam z nim stare miasto i z uwagi na wyludnienie i nude pojechalismy do 3 miasta na cały tydzień. takie to spedzanie czasu w elblagu.
 • Czy w języku polskim nie ma takiego zwrotu jak: "Cel podróży" ?. I ładnie i po polsku, po co zaśmiecać język? Destynacja podnosi rangę?
 • A na zdjeciu Wilk, Hajdukowski i jakis mlodzik. .. Intelektualna i ekonomiczna elita, ktora ma o przyszlosci miasta decydowac. .. BRAWO!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  gjhfkdfzdttgh(2013-10-09)
 • Nowaczyk zły, Wilk zły no to róbmy kolejne referendum; ) tyle zamętu wydanej kasy i po co ? Trzeba było poczekać do wyborów i dobrze się przyjrzeć kandydatom !
 • To ja podpowiem jak wypromować chociaż minimalnie miasto. Najważniejszą sprawą jest TOLERANCJA i życzliwośc a nie karanie mandatem na starym miescie czy w innych miejscach gdzie nie trzeba wyrobić normy dziadków z Niemiec czy zaraz moze z Rosji. Nieboraki wjechali pod prąd, zabłądzili gdzie nawet elblążanie sa zdezorientowani. Edukacja policjantów i tych mniej kumatych ze SM. TO PODSTAWA. Sam widziałem rok temu jak SM przypieprzyła się do dziadków z Niemiec a Ci szukali jakiejś tam ulicy po Niemiecku i zaparkowali w dezorientacji w niedozwolonym miejscu. Moze szukali swojego domu sprzed wojny ale nasze zuchy juz wypisywali jakiś blankiet. Kto ich k. .wa tego uczy ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  16LATEK(2013-10-10)
 • Ed21 a gdzie w tekście opublikowanym na portElu znalazłeś słowo "destynacja"? Było ono w oryginale przesłanej z UM notatki, ale redakcja gazety - właśnie z powodów, o których piszesz - przed publikacją zmieniła wyrażenie "destynacja" na "cel".
 • Przepraszam. Moja wina :-) Ed21
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Edward(2013-10-10)
 • www.polskabieda.com
Reklama