UWAGA!

Remont? Czas - start!

 
Elbląg, Zabytkowe mury odzyskają dawny blask
Zabytkowe mury odzyskają dawny blask (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

Centrum Sztuki Galeria EL ogłosiło przetarg na wykonanie prac konserwatorsko-budowlanych. Te obejmą m.in. wykonanie drenażu, izolacji, remont lica murów, gotyckich okien, a także tynków w prezbiterium. Sala ekspozycyjna zostanie wyposażona w nowe rozwiązania techniczne. Zabytek zyska nowy blask. Prace mają zakończyć się jesienią 2020 r.

XIII-wieczny kościół Najświętszej Marii Panny to jeden z najstarszych i najcenniejszych elbląskich zabytków. Z racji wieku obiekt wymaga kosztownych prac związanych z renowacją. Te prowadzone są już od kilkunastu lat - etapami. Przyszedł czas na kolejny. W kwietniu 2018 r. ówczesny dyrektor Galerii EL Jarosław Denisiuk oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisali kontrakt, w ramach którego Galeria EL będzie w najbliższych trzech lat realizować drugi etap prac remontowych "Modernizacja dawnego kościoła NMP - obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu". Wartość projektu to ponad 4 mln 100 tys. zł, z czego ponad 2 mln 800 tys. zł to środki unijne.
       Dziś (13 lutego) ogłoszony został przetarg na "Wykonanie robót budowlano-konserwatorskich wraz z modernizacją urządzeń technologii widowiskowej w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu". W zakres prac wchodzi m.in. wykonanie drenażu, izolacje pionowe i poziome, remont lica murów, remont gotyckich okien, a także tynków w prezbiterium. Sala ekspozycyjna zostanie wyposażona w nowe rozwiązania techniczne.
       Termin składania ofert upływa 5 marca. Prace mają zakończyć się we wrześniu 2020 r.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeszcze nie przywykliśmy, że Galerią El kieruje kobieta? DyrektorKA. Skąd w Elblągu tak wielki problem z napisaniem dyrektorka/redaktorka? Doprawdy nie rozumiem.
 • AgataJanik @Aggg - Bo w kwietniu 2018 r. dyrektorem był mężczyzna?
 • @Aggg - Zwracam honor. Ale tylko tym razem. :-) Faktycznie w kwietniu był dyrektor. Co nie zmienia faktu, że ostatnio w elbląskich mediach same "-ory". Nawet jeśli są płci żeńskiej.
 • Mars007 @Aggg - A co dyrektor nie brzmi ładnie?Pani dyrektor. A pani dyrektorka ładnie?Nie podniecaj sie tak.
 • Zgodnie z zasadami polskiej gramatyki w oficjalnym nazewnictwie nie ma pojęcia dyrektorka czy prezesa. Jest Pani/Pan Dyrektor lub Prezes. To samo dotyczy stopni naukowych np. nie ma doktorki jest bowiem doktor (Pani lub Pan).
 • np mowimy jako rodzice dyrektorka szkoly pani bla bla bla oficjalnie dyrektor szkoly Pani blabla bla gwara uczniow idziemy do dyry, gdy ktos zaczyna sie czepiac tego ze gdzies mowi sie tytułuje funkcje wedlug zasady w taki a nie jakby chcial sposob to musi znaczyc ze gdzies jego psychika zgubila poczucie rzeczywistosci i ulegla zepsuciu, za duzo robta co chceta i efekty sa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  wincejszpinaku(2019-02-13)
 • Super. Mogliby jeszcze zrekonstruować te mury z budynkiem od strony Tortugi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Gienek (2019-02-13)
 • muzeum i galeria są kołem zamachowym elbląskich firm budowlanych, strach pomyśleć co byłoby gdyby tych instytucji nie było, mam cichą nadzieję, że już niedługo będzie przetarg na remont budyneku na Modrzewinie, to dopiero będzie kasa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  Chcąc(2019-02-13)
 • Właśnie tam są nawet pozostałości otworów strzelniczych. Zobaczymy co będzie wykonane. Mury w koło są tragiczne szczególnie od wejścia do galerii aż do strony tortugi tam najgorzej.
 • Zamiast szydzić i dawać komuś wskazówki jak powinno się pisać lub mówić to wstaw swoje zdjęcie cwaniaczku niech cię wszyscy zobaczą. Powinieneś się wstydzić, żeby tak komentować !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  HarryzTybetu(2019-02-13)
 • RobertKoliński Są to oczywiście bzdury, cytuję: „(…) jak stwierdziliśmy na początku, formy żeńskie nazw zawodów i tytułów są systemowo dopuszczalne. Jeżeli przy większości nazw zawodów i tytułów nie są one dotąd powszechnie używane, to dlatego, że budzą negatywne reakcje większości osób mówiących po polsku. To, oczywiście, można zmienić, jeśli przekona się społeczeństwo, że formy żeńskie wspomnianych nazw są potrzebne, a ich używanie będzie świadczyć o równouprawnieniu kobiet w zakresie wykonywania zawodów i piastowania funkcji. ” [Stanowisko Rady Języka Polskiego w sprawie żeńskich form nazw zawodów i tytułów przyjęte na posiedzeniu plenarnym Rady 19 marca 2012 roku]
 • @RobertKoliński - Stanowisko Rady Języka Polskiego jest skrzywione, ,, ,czyli np pscholoszka jest ok opatrznie samica swini locha odznaczajaca sie wygorowana psychika, cala ta dyskusja na temat odmiany jest jak dzisiejsze feministki, ni. .. .. ie mozgowe
Reklama