UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rewolucja w MOSiR

 
Elbląg, MOSiR
MOSiR (fot. Anna Dembińska)

Zwolnienie około 20 osób, przejęcie części majątku przez inną miejską instytucję – tak ma między innymi wyglądać połączenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowego. Reorganizację chce przeprowadzić prezydent, a radni mają w tej sprawie głosować na najbliższej sesji.

Połączenie MOSiR i CSB zapowiedział podczas poprzedniej sesji Rady Miejskiej prezydent Witold Wróblewski. O szczegółach ani on, ani urzędnicy oficjalnie nie chcą mówić, tłumacząc, że propozycje są obecnie dyskutowane ze środowiskiem sportowym i radnymi. Sęk w tym, że oznaczają one prawdziwą rewolucję dla MOSiR-u, o czym przekonaliśmy się rozmawiając na ten temat z wieloma osobami. Żadna nie chce wypowiadać się pod nazwiskiem, ale każda przedstawia taką samą wersję planowanych zmian.
       Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od 1 stycznia 2016 roku ma połączyć się z Centrum Sportowo-Biznesowym i działać jako jednostka budżetowa pod nazwą MOSiR. Połączone zostaną działy administracji, księgowości oraz techniczny. MOSiR ma pozbyć się kilku obiektów, którymi obecnie zarządza, m.in. hoteli Atletikon i Stadion, targowiska miejskiego przy ul. Dąbka, targowiska przy czołgu. Miasto będzie szukać chętnych do zarządzania tymi obiektami, a jeśli ich nie znajdzie, przekaże je w administrowanie Zarządowi Budynków Komunalnych. Co ciekawe, podobny los ma spotkać także... przystań kajakową przy ul. Radomskiej.
       - To kiepski pomysł z tą przystanią, co ZBK ma wspólnego ze sportem? Z bazy korzysta stale około 200 osób, kajakarze wyczynowi, rekreacyjni, zazdroszczą nam jej inne miasta. Boimy się, że zmiana administratora będzie oznaczać dla nas problemy - mówi jedna z osób związanych ze środowiskiem kajakarskim.
       Co ciekawe, przejęciem w użytkowanie przystani kajakowej, a także stadionu przy ul. Agrykola i boisk przy ul. Skrzydlatej, była zainteresowana Olimpia Elbląg, gdzie trenują kajakarze. Władze klubu wystąpiły jeszcze przed wakacjami z wnioskiem w tej sprawie, ale jak twierdzą do tej pory nie dostały odpowiedzi. - Skoro miasto chce oszczędzać w każdej dziedzinie, to chyba lepiej by było, gdyby część obiektów sportowych przekazało w użytkowanie. Przecież zarządzamy już stadionem przy ul. Moniuszki, widać jak bardzo o niego dbamy, to jedna z wizytówek miasta – mówi ks. Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.
       W czwartek na temat połączenia MOSiR-u i CSB będą dyskutować radni z komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki. 24 września odbędzie się głosowanie podczas sesji Rady Miejskiej. Połączenie obu instytucji jest logiczne, bo do każdej z nich miasto musi co roku dokładać – do MOSiR-u około 1,5 miliona złotych, do CSB – około 800 tysięcy. Jednak zmiany oznaczają redukcje etatów. Po połączeniu MOSiR ma zatrudniać około 90 osób, to jest o około 20 mniej niż obecnie pracuje w obu instytucjach (większość zwolnień dotknie obecny MOSiR, w którym pracuje prawie 100 osób). Redukcje mają też dotyczyć działu imprez, który organizuje m.in. imprezy na lodowisku, prowadzi ligi amatorskie w wielu dyscyplinach sportu i współorganizuje wiele innych sportowych wydarzeń w mieście.
       Oszczędności na etatach po redukcjach w MOSiR mają przynieść pół miliona złotych rocznie.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama