UWAGA!

Rodzice pytają: czy przedszkola i żłobki będą w wakacje zamknięte?

 Elbląg, Rodzice pytają: czy przedszkola i żłobki będą w wakacje zamknięte?
fot. Anna Dembińska

W tym roku w części miast opieka dla najmłodszych działać będzie pełną parą również w lipcu i sierpniu. Ze względów epidemicznych placówki odchodzą od dyżurów, a tym samym od wymiany dzieci między przedszkolami. - Jak w wakacje będą funkcjonowały elbląskie żłobki i przedszkola? – pytają rodzice w liście przesłanym do naszej redakcji.

- W przedszkolu mówią nam, że przerwa ma trwać cały lipiec, a przecież niektóre samorządy skróciły ją do dwóch tygodni, czyli do standardowego urlopu rodziców. Czy więc będą zorganizowane jakieś placówki zastępcze dla tych żłobków oraz przedszkoli, które pozostaną zamknięte? Wiele osób przez długi czas było na zasiłku z dziećmi w domu lub straciło pracę. Dodatkowa przerwa w pracy placówek spowoduje kolejne problemy z zapewnieniem opieki nad dziećmi, a jak wiemy w obecnych czasach nie możemy sobie pozwolić na utratę pracy. Wiele osób również nie stać na opiekunkę – pisze nasza czytelniczka.

W te wakacje niektóre samorządy odchodzą od systemu dyżurów w przedszkolach i żłobkach. Tak będzie między innymi w Warszawie czy w Bielsku-Białej. Przerwa wakacyjna zostanie skrócona do dwóch tygodni, z uwagi na obowiązek urlopowy. To oznacza, że przez pozostałe sześć tygodni wakacji placówki będą działać normalnie. W związku z tym nie będzie zapisów na dyżur wakacyjny, a tym samym wymiany dzieci między przedszkolami. Samorządy argumentują to względami bezpieczeństwa.

Elbląskie przedszkola oraz żłobki będą pracowały w wakacje w systemie dyżurowym.

- Jednakże z uwagi na obostrzenia w zakresie liczby dzieci w oddziale uprzejmie proszę o zachęcanie rodziców do korzystania z opieki przede wszystkim w swoim macierzystym przedszkolu - czytamy w piśmie wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka adresowanym do dyrektorów przedszkoli.

W lipcu czynne będą przedszkola nr: 4, 5, 8, 10, 17, 19 ,26, 29, 33, 34 oraz odziały przedszkole przy szkołach podstawowych nr 23,16, 9 i przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu. W sierpniu pracować będą przedszkola nr 3, 6, 11, 13, 14, 15, 18, 21, 23, 24, 31 oraz przy szkołach podstawowych nr 25, 14, 15, 12, 11 oraz przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1

- W lipcu pracowały będą żłobki nr 2 i 5, a w sierpniu żłobek nr 4. Maksymalna możliwa liczba oddziałów to 85, przed pandemią było to oczywiście więcej, czyli 113. Maksymalna możliwa liczba dzieci do przyjęcia przez przedszkola w wakacje to 1294. Dotychczas nie otrzymaliśmy sygnałów, aby tych miejsc było niewystarczająco - dodaje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

 

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Już judzą portelowce. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  Edwar(2020-06-16)
 • Przecież w Elblagu na oświacie oszczędza się, za to kładki dla pieszych, czy 90 m drogi kosztowne są, tu na bogato! No bo kto by zapłacił? Pan wice on tylko na betonie zna się, kiedyś była taka jedna ministra co tez znała się na oświacie, bo czwórkę dzieci w szkole miała!
 • Jak nie dostaliście informacji ??? Ja wczoraj miałam telefon że w lipcu moje przedszkole jest zamknięte i dyżuruje inne, tylko że w tamtym przedszkolu mają pierwszeństwo dzieci tam uczęszczające i raczej dla moich dzieci mogą ejsca nie będzie i Pani dyrektor powiedziała że mamy sam zorganizować opiekę na ten miesiąc!! Co rodzice ktorzych dziadki są aktywni zawodowo mają zrobić w takiej sytuacji ?? Zwolnić się z pracy ? Czy znowu na opiekę i nie mieć do czego w pracy wracać ?? I Wy twierdzicie że takich zgłoszeń nie ma ????? Śmiech na sali. ..
 • Wakacje sa od wakacji a nie siedzenia w przedszkolu albo w pracy. Jak byl wirus to dalo rade wszsytko pozamykac, ale jak wakacje to juz nie.
 • Bo Panie przedszkolanki mają urlopiki i koniec:_)co tam dobro dzieci nawet w czasie koronowirusa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  20
  Elblążkowo city(2020-06-16)
 • @Elblążkowo city - Panie przedszkolanki również maja swoje dzieci, którym musza zapewnić opiekę. I tez mogły zaplanować sobie wakacje :)punkt widzenia od punktu siedzenia
 • Kpina z rodziców nic więcej. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  12
  dziecko na plecy i do pracy(2020-06-16)
 • Od kiedy zdrowie dzieci jest ważniejsze od Pań przedszkolanek????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  15
  budżetówka do roboty!!!!(2020-06-16)
 • A uważacie, że pracownicy żłobków czy przedszkoli to nie mają swoich dzieci, że nie chcą z nimi spędzić urlopu, im się urlop nie należy. Najlepiej żeby przedszkola i żłobki były całodobowe, przecież pracujący tam ludzie nie mają własnego życia Hashtagi: #Xxx
 • Ja zapisałem syna do żłobka zaraz jak dostał PESEL dzisiaj ma 20 miesięcy jest 40 oczekujący ? Pierwszeństwo samotne matki nieroby pierwszeństwo a ty pracujesz ? To sobie radź i kasę na prywatę wykładaj.
 • Chö j kładę
 • @QbeeQ - ty kubik to se łeb pod zimną wodę wsadź, albo w ściekach wisly poplywaj. .. .. ale na pewno to spuść z wentyla. .. .. bo sie napompowałeś jak balooooon. .. ..
Reklama