UWAGA!

Rondo golfowe (Śladem publikacji)

 Elbląg, Rondo golfowe (Śladem publikacji)
(fot. GDDKiA)

Po publikacji artykułu "Drogowy green w Pasłęku" otrzymaliśmy maila od Karola Głębockiego, rzecznika prasowego olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odnosi się w nim do cytowanych przez nas wypowiedzi burmistrza Pasłęka na ten temat.

Odnosząc się do treści zawartych w artykule pt. „Drogowy "green" w Pasłęku” , opublikowanym 1 października 2021 r. chciałbym zwrócić uwagę na pojawiające się w nim nieścisłości, które mogą wprowadzić czytelników w błąd.

Po pierwsze, GDDKiA nie zdjęła tablicy z ronda. Zrobił to Urząd Miasta w Pasłęku, po interwencji przedstawiciela GDDKiA, który poinformował pracownika tego urzędu, że ustawienie tablicy wymaga zgody zarządcy drogi. Po dwóch dniach od tej rozmowy tablica została zdjęta.

Po drugie, zadaniem GDDKiA nie jest promocja jakichkolwiek podmiotów. Twierdzenie burmistrza, że „…promujemy nie firmę, tylko sport” mija się z prawdą, gdyż na tablicy oprócz nazwy ronda i herbu miast znalazło się też logo firmy Sand Valley, która jest właścicielem pola golfowego (vide zdjęcie). Podstawową funkcją infrastruktury drogowej jest bezpieczna i sprawna komunikacja. Wykorzystanie jej do celów promocyjnych przez samorząd lub inny podmiot może odbywać się tylko za zgodą zarządcy drogi.

Wreszcie po trzecie, okres trzech lat, który wg burmistrza konieczny był do wypracowania obecnego rozwiązania, to okres, w którym GDDKiA zawarła z Urzędem Miasta w Pasłęku dwa porozumienia, na mocy których GDDKiA przekazała miastu teren ronda. Do miasta, zgodnie z pierwszym porozumieniem, należało utrzymanie zieleni na środku ronda i ustawionych tam form przestrzennych. Za te czynności GDDKiA miała płacić miastu ustaloną w porozumieniu kwotę, jednakże ze względu niewywiązanie się UM w Pasłęku z realizacji zapisów porozumienia nie doszło do płatności. Porozumienie to podpisano 28.03.2018 r., a rozwiązano 10.04.2019 r., ponieważ miasto nie wywiązywało się ze swoich obowiązków. Drugie porozumienie o podobnej treści podpisano 27 maja 2020 r. Obowiązuje ono do dzisiaj"

Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może powinno się nazywać imieniem najdroższego przywódcy, pana Jarosława Kaczyńskiego ?
 • Ojczyzny dojnej to odpowiednia nazwa dla ronda. .. raczył zwrócic nam Panie. ..
 • Czyżby Urząd Miasta Pasłęka zapomniał o powinnościach ?
 • Wróblewski w Elblągu nie ma takich dylematów i ronda nazywa "ni z gruszki, ni z pietruszki", a honorowe rondo ma nazwę "Tarnopol"na cześć ujawnionego przez konerta (radny RM, emerytowany inspektor polskiej policji)bohatera "pana szuchwycza". Nie udawajcie, że w Pasłęku nie macie "bohaterów"podobnego pochodzenia i pokroju. Choć ta wasza nazwa mi się podoba, tylko trzeba było przemyśleć jak przemycić logo płatnika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  pytajcie wróbla(2021-10-06)
 • BRAWO GDDKiA tak powinno być tu cytuje ". .. o drugie, zadaniem GDDKiA nie jest promocja jakichkolwiek podmiotów. Twierdzenie burmistrza, że „…promujemy nie firmę, tylko sport” mija się z prawdą, gdyż na tablicy oprócz nazwy ronda i herbu miast znalazło się też logo firmy Sand Valley, która jest właścicielem pola golfowego (vide zdjęcie). Podstawową funkcją infrastruktury drogowej jest bezpieczna i sprawna komunikacja. Wykorzystanie jej do celów promocyjnych przez samorząd lub inny podmiot może odbywać się tylko za zgodą zarządcy drogi. .. ."Porządek musi być! Dziwi brak znajomości prawa przez UM w Pasłęku że postawili na rondzie tablicę? Co na to rada miasta Pasłęka?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Kat_Na_Idiotów(2021-10-06)
 • W Pasłęku od lat układziki na burmistrza miasta mówią Napoleon rada miejska przegłosuje wszystko co powie, praktycznie zero interpelacji ze strony radnych których się wybrało, a podobno jest tam opozycja nawet, zdalne sesje by nikt nie przeszkadzał gdzie wszystko potwierane na około. Drodzy mieszkańcy czas na zmiany przy kolejnych wyborach i przewietrzenie zamku od góry do dołu. ..
 • Pasłęk to nie miasto, to stan umysłu.
 • to taj jak w Elblągu, mamy nieroba prezydenta od wielu lat, jeszcze gorszy nierób to poseł Krasulski kilkanaście lat go wybierają, nieroby radni nieporadni no i nieroby to straż miejska, nie widać ich na ulicach, a rocznie kosztują nas ponad 3.000.000 zł
Reklama