UWAGA!

Rondo z nowym imieniem

 
Elbląg, Rondo Tarnopol
Rondo Tarnopol (fot. AD)

Pierwsze w mieście rondo ósemkowe, zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej oraz Niepodległości, ma nową nazwę. Swoje imię zawdzięcza jednemu z miast partnerskich, z którym Elbląg oficjalnie współpracuje od 25 lat.

"Rondo Tarnopol", bo tak brzmi nowa, oficjalna nazwa tego miejsca, to element programu jubileuszowych obchodów nawiązania współpracy pomiędzy Elblągiem a Tarnopolem. Porozumienie w tej sprawie podpisano 27 czerwca 1992 r. Warto nadmienić, że to ukraińskie miasto, położone na Wyżynie Podolskiej, liczy 230 tys. mieszkańców. Jest to również znaczący ośrodek kulturalny, oświatowy i przemysłowy.
       Jak można przeczytać w uzasadnieniu uchwały, nad którą głosowano podczas dzisiejszej (7 września) sesji Rady Miejskiej, oba miasta "z powodzeniem prowadzą współpracę międzynarodową samorządów, która obejmuje m.in. działania w zakresie kultury, sportu, turystyki, kontaktów i wymiany młodzieżowej".
       Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu pozytywnie zaopiniowała ten pomysł. Tak samo odnieśli się do niego radni i przegłosowali nazwę "Rondo Tarnopol" podczas sesji Rady Miejskiej.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama