UWAGA!

Rosjanie na stażu

Sześcioro pracowników pomocy społecznej z Obwodu Kaliningradzkiego będzie przez miesiąc gościć w Polsce. Rosjanie zwiedzą niektóre placówki socjalne w naszym regionie.

Rosjanie przebywają w Polsce od poniedziałku. Odwiedzą m.in. domy pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie oraz ośrodki pomocy społecznej. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu "Podzielmy się swoim doświadczeniem", które organizuje Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej przy finansowej pomocy Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.
     - Istotą całej inicjatywy jest wspólna wymiana doświadczeń - mówi Jarosław Keller, odpowiedzialny za program z ramienia Stowarzyszenia. - Rosję niedługo czeka taka sama reforma sfery pomocy społecznej, jaką my przeszliśmy na początku lat 90-tych. Dlatego chcemy podzielić się z gośćmi swoimi wieloletnimi doświadczeniami. Z drugiej strony i my możemy się od Rosjan wiele nauczyć. Współpracują oni ze Szwedami, a my również możemy skorzystać z owoców tej współpracy.
     Jest to pierwsza grupa Rosjan, jaka będzie brać udział w programie. Zwiedzą placówki pomocy społecznej w Ryjewie, Kwidzynie, Suszu oraz Braniewie. W Polsce będą przebywać miesiąc. Zaraz po nich przyjedzie kolejna grupa, która pozna tajniki pracy elbląskich placówek. Kolejna grupa wybierze się do Bartoszyc. Wcześniej odbyły się trzy spotkania polskich i rosyjskich pracowników pomocy społecznej - jedno w Rosji, dwa w Polsce.
     - Staramy się poznać rozwiązania z wielu krajów - mówi prezes Stowarzyszenia Anna Szyszka. - Wielokrotnie odwiedzałam różne kraje Europy. Część z podpatrzonych tam nowatorskich pomysłów udało mi się zaszczepić już na naszym gruncie.
     Stowarzyszenie działa już od trzech lat. Skupia w swoich szeregach pracowników pomocy społecznej pracujących zawodowo z województwa warmińsko - mazurskiego oraz pomorskiego. W chwili obecnej liczy 21 członków. Program "Podzielmy się swoim doświadczeniem" kosztował 31,2 tys. zł. Prawie 20 tys. pochodzi ze środków własnych Stowarzyszenia, zaś 12 tys. dofinansowała Fundacja.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama