UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rosjanie na stażu

Sześcioro pracowników pomocy społecznej z Obwodu Kaliningradzkiego będzie przez miesiąc gościć w Polsce. Rosjanie zwiedzą niektóre placówki socjalne w naszym regionie.

Rosjanie przebywają w Polsce od poniedziałku. Odwiedzą m.in. domy pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie oraz ośrodki pomocy społecznej. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu "Podzielmy się swoim doświadczeniem", które organizuje Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej przy finansowej pomocy Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.
     - Istotą całej inicjatywy jest wspólna wymiana doświadczeń - mówi Jarosław Keller, odpowiedzialny za program z ramienia Stowarzyszenia. - Rosję niedługo czeka taka sama reforma sfery pomocy społecznej, jaką my przeszliśmy na początku lat 90-tych. Dlatego chcemy podzielić się z gośćmi swoimi wieloletnimi doświadczeniami. Z drugiej strony i my możemy się od Rosjan wiele nauczyć. Współpracują oni ze Szwedami, a my również możemy skorzystać z owoców tej współpracy.
     Jest to pierwsza grupa Rosjan, jaka będzie brać udział w programie. Zwiedzą placówki pomocy społecznej w Ryjewie, Kwidzynie, Suszu oraz Braniewie. W Polsce będą przebywać miesiąc. Zaraz po nich przyjedzie kolejna grupa, która pozna tajniki pracy elbląskich placówek. Kolejna grupa wybierze się do Bartoszyc. Wcześniej odbyły się trzy spotkania polskich i rosyjskich pracowników pomocy społecznej - jedno w Rosji, dwa w Polsce.
     - Staramy się poznać rozwiązania z wielu krajów - mówi prezes Stowarzyszenia Anna Szyszka. - Wielokrotnie odwiedzałam różne kraje Europy. Część z podpatrzonych tam nowatorskich pomysłów udało mi się zaszczepić już na naszym gruncie.
     Stowarzyszenie działa już od trzech lat. Skupia w swoich szeregach pracowników pomocy społecznej pracujących zawodowo z województwa warmińsko - mazurskiego oraz pomorskiego. W chwili obecnej liczy 21 członków. Program "Podzielmy się swoim doświadczeniem" kosztował 31,2 tys. zł. Prawie 20 tys. pochodzi ze środków własnych Stowarzyszenia, zaś 12 tys. dofinansowała Fundacja.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama