UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rośnie bezrobocie

Województwo warmińsko-mazurskie według danych biura statystycznego Unii Europejskiej Eurostat znajduje się w czołówce rankingu bezrobocia w krajach kandydujących do Unii.

- Od 12 miesięcy przeciwdziałanie bezrobociu zostało nominalnie przekazane samorządom - mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Andrzej Ryński. - Doświadczenie pokazuje, że decentralizacja zadań i kompetencji jest pozorna. Wszystkie węzłowe decyzje kształtujące politykę przeciwdziałania skutkom bezrobocia pozostały w Warszawie.
     W województwie warmińsko-mazurskim co czwarta osoba czynna zawodowo jest bezrobotna. Rośnie liczba bezrobotnych absolwentów szkół wyższych (10 proc. wszystkich bezrobotnych).
     Najwięcej bezrobotnych spośród siedemnastu powiatu województwa warmińsko-mazurskiego zarejestrowanych jest w elbląskim urzędzie pracy, obejmującego swoim terenem działania powiat ziemski i grodzki. Na koniec grudnia zarejestrowanych było 19,546 z czego zaledwie 5,407 z jest uprawniona do zasiłku.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama