UWAGA!

Rośnie liczba przypadków koronawirusa

 Elbląg, Rośnie liczba przypadków koronawirusa

Do 61 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. Dwa ostatnie dotyczą mieszkańców powiatu elbląskiego i piskiego. Oboje przebywają na domowej kwarantannie. 

Jak informuje Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki hospitalizowanych z powodu koronawirusa w regionie jest 59 osób, kwarantanną jest objętych ponad 5,3 tys. osób, a nadzorem epidemiologicznym - ponad 2,2 tys. osób. Wykonano ponad 2,7 tys. testów. Dzisiaj potwierdzono kolejne dwa przypadki - u kobiety w średnim wieku z powiatu piskiego i mężczyzny w średnim wieku z powiatu elbląskiego. Oboje przebywają w domowej kwarantannie. 

W kraju potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest ponad 2,5 tysiąca. Tylko dzisiaj przybyło ich ponad 240. Dotychczas zmarły 43 osoby, w tym siedem dzisiaj. -75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu - wymienia Ministerstwo Zdrowia. - Wszyscy mieli choroby współistniejące.

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To jest jakiś koszmar. Płakać mi się chce.
 • I co szkolenie lekarzy w olsztynie doprowadziło do zarażenia tylu osób. Powinni się wstydzić olsztyniaki. Nie dość że nie przyjmują do szpitali chorych na koronawirusa to jeszcze zarazaja.
 • Jak będę mieć objawy nie zgłoszę się nigdzie przykro mi, dowiadywałem się o zasiłki pomoc państwa ZUS ... Nic nie dostaniecie jak nie macie rodzin kredytów zwykły leser zasilający bezrobocie to zadzwoni pierwszy :) ja będę pracować aż padnę do piachu inaczej utonięcie w długach i za rok nikogo nie będzie interesowało że nie macie za co płacić czynszów rat, komornicy będą mieć ręce pełne roboty taki mamy kraj, zabrać wszytko zapomogi 500+ wszystkim ratować prywaciarzy biedaki came życie urlopy wycieczki a pracownicy cały rok orka teraz biedaki niezaradne tylko płaczą oj oj oj
 • A komunikacja miejska systematycznie i konsekwentnie rozwozi tą koronę ,po wszystkich najskrytszych zakamarkach miasta ,tymi brudnymi i śmierdzącymi fekaliami koronabusami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21
  21
  HulajDuszaPiekłaNieMa(2020-04-01)
 • Ale na razie najważniejsze to myj ręce!
 • Ludziska siedzieć na d... i modlić się o ludzkość!!!!! Niech ta zaraza nie zabija tylu ludzi. Siedzimy w domu i poczekajmy... Spotkamy s8e po wszystkim i nadrobić straty. Wszystko od Nas zależy czy zginie tysiąc ludzi czy setki tysięcy. ... Amen
 • Straszne dziadostwo ten wirus. Osoby podatne na choroby naprawdę powinny się izolować..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  2
  trzymajmy się (2020-04-01)
 • Weekend znów zapowiada się ciepły i działkersi znów ruszą na grille z hałastrą rozwrzeszczanych dzieciaków. Działki powinny być pozamykane tak jak parki.
 • Ludzie, nie odwiedzajcie teraz bez potrzeby seniorów! To nie jest czas na wizyty towarzyskie! Nie roznoście zarazy, bo przez takich walęsaczy będzie się u nas rozszerzać to dziadostwo. Nie odwiedzajcie też własnych rodziców i dziadków bez potrzeby. Mogą przez was umrzeć!
 • Minusują chyba ludzie bez wyobraźni. Zależy wam, zeby epidemia się rozszerzała? To grillujcie dalej na działaczkach i wszystkich znajomków sproście.
 • Mojej znajomej babcia jest odwiedzana przez opiekunki z PCK. Dlaczego te Panie odwiedzają seniorki i seniorów bez masek ochronnych i środków dezynfekujących? Może ktoś się w końcu zainteresuje bezpieczeństwem pracowników PCK. Co na to przemądrzały prezydent miasta Elbląg? Obudźcie się włodarze zanim będzie za późno
 • Po co . On jest zdalnie bezpieczny
Reklama