UWAGA!

Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego

 Elbląg, Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego
fot. nadesłane

W pierwszych dnia września odbył się rajd „Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego”. Rajdowicze zmagali się z kilometrami i poznawali atrakcje turystyczne regionu.

Trasa rajdu przebiegała wzdłuż:
       żółtego szlaku rowerowego na odcinkach: Elbląg - Pasłęk i Susz - Zalewo oraz trzeciego dnia Kisielice – Susz;
       zielonego szlaku rowerowego wzdłuż pochylni Jelenie, Oleśnica, Kąty, Buczyniec do Zalewa;
       niebieskiego szlaku rowerowego z Zalewa przez Miłomłyn do Jażdżówek.
      
       Rowerzystów ujęła gościnność i umiejętność promocji samorządowców: burmistrza Pasłęka, Zalewa, Susza, Kisielic, Starosty Ostródzkiego, Wójta Gminy Iława i Biura Promocji Miasta Iławy oraz obiektów noclegowo - gastronomicznych w Karnitach, Jażdżówkach i Kisielicach.
       Podczas rajdu wprowadzono nowy element związany z edukacją o obszarze. Zdobytą wiedzę utrwalały trzy edycje konkursu wiedzy o Krainie Kanału Elbląskiego, zachętą do udziału były atrakcyjne nagrody. Uczestników konkursu nie brakowało. Spośród 10 uczestników każdej z edycji konkursu wiedzy zwycięzcami byli:
       I etap w Karnitach: Andrzej Demczuk, Dariusz Turczyk i Kazimierz Para
       II etap w Jażdżówkach: Piotr Szklarczuk, Rafał Dawidziuk, Jan Kuczkowski
       III etap w Kisielicach: Kamila Filipek, Iwona Turczyk, Dorota Szklarczuk - Zielonka
      
       W drugim dniu Rajdu w Jażdżówkach odbyła się konferencja pn. „Razem można więcej - potencjał turystyczny Krainy Kanału Elbląskiego”. Podczas konferencji zaprezentowano tematy: „Dziedzictwo historyczne i kulturowe obszaru LGD KE” - wykład prof. Janusza Hochleitnera; „Kanał Elbląski jako atrakcja turystyczna obszaru LGD Kanału Elbląskiego” - Stanisława Bielińskiego; „Atrakcyjność turystyczna Żuław” - Reginy Czymbor; „Atrakcyjność turystyczna Pojezierza Iławskiego” - Rafała Wisińskiego; „Szlaki rowerowe jako produkt turystyczny obszaru Kanału Elbląskiego” - Marka Kamm; „Razem można więcej – efekty 6-letniej pracy LGD”- Stanisławy Pańczuk.
      
       Zarząd Stowarzyszenia dziękuje bardzo zarządcom dróg za przygotowanie tras rajdu, opiekunom grup za bezpieczne przeprowadzenie rowerzystów po ponad 200 km szlaków rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego, obsłudze ratowniczej i technicznej za wsparcie poszkodowanych i poszukiwania zaginionych uczestników rajdu, wykładowcom i samorządowcom za przekazaną wiedzę o Krainie Kanału Elbląskiego, ośrodkom noclegowo-gastronomicznym za gościnność, pracownikom Biura LGD za mitręgę administracyjną, kibicom za doping, a przede wszystkim rajdowiczom za wytrwałość i niezwykłą dyscyplinę w tak dużej grupie.
      
       Edukacyjny rajd "Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego" był finansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Oś 4 LEADER, Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu, Ryszarda Mytycha, sklep rowerowy NEKSUS z Elbląga oraz uczestników rajdu.
       Dokumentacja fotograficzna rajdu znajduje się na naszej stronie internetowej www.kanal-elblaski-lgd.pl , na Facebooku oraz na stronie internetowej Elbląskiego Oficera Rowerowego: www.marecki.home.pl
      
Stanisława Pańczuk, prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama