UWAGA!

Rowerem przez Mierzeję

 
Elbląg, Jesień na Mierzei, Listopad 2016, Krynica Morska, Fotka Miesiąca
Jesień na Mierzei, Listopad 2016, Krynica Morska, Fotka Miesiąca (fot. redruM)

A dokładniej na odcinku pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami. To właśnie tam wybudowano trasę dla rowerzystów, którą będzie można wypróbować już w najbliższą sobotę, 30 września. Jak się okazuje to pierwszy element dłuższego odcinka, który według planów ma się ciągnąć przez całą Mierzeję Wiślaną.

- To pierwszy element szlaku, który będzie ciągnął się od Piasków aż do ujścia Wisły – wyjaśnia Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - Trasa zbudowana została z naturalnych kruszyw, dzięki czemu nie będzie wpływała na zmianę lokalnych stosunków wodnych.
       Jak dodaje leśnik będzie ona służyła nie tylko rowerzystom, ale i pełniła funkcję ścieżki przeciwpożarowej oraz jak dotychczas wewnętrznej drogi leśnej.
       - Będzie ona stosownie oznakowana, ma również odpowiednią szerokość i nośność, więc wytrzyma spory nacisk – dodaje Jan Piotrowski.
       Długość tego odcinka wynosi 16,5 km, trasa będzie uzupełniona o miejsca odpoczynku oraz o tablice edukacyjne. Warto nadmienić, że wpisuje się ona w Pomorską Trasę Rowerową o zasięgu międzynarodowym R-10 oraz Wiślaną Trasę Rowerową R-9.
       Liderem projektu jest Krynica Morska. Całkowity koszt tego odcinka to niecałe 3,7 mln zł brutto, z czego dofinansowanie unijne to 70 proc. kosztów. Reszta to ok. 1,1 mln zł wkładu własnego, w tym ok. 500 tys. zł przekazane przez Nadleśnictwo Elbląg.
       Otwarcie trasy odbędzie się 30 września (sobota) o godz. 12, na ul. Wojska Polskiego (za placówką Straży Granicznej) w Krynicy Morskiej.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama