UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rowerem przez Obwód

Elbląg, Wycieczki rowerowe cieszą się latem dużym powodzeniem
Wycieczki rowerowe cieszą się latem dużym powodzeniem

- Z roweru świat wygląda zupełnie inaczej. Miejsca, które już dobrze znamy odkrywamy całkiem na nowo - opowiada Andrzej Wiśniewski, prezes Klubu Narciarsko-Rowerowego "Ślad" w Elblągu. - Dlatego z grupą przyjaciół klubowych wyruszamy w teren turystycznie nieznany, a wręcz niebezpieczny, bo do Obwodu Kaliningradzkiego i na Litwę.

26 maja siedmioro członków klubu rowerowego z Elbląga i z Bydgoszczy wyrusza na dziewięciodniowy rajd rowerowy za wschodnią granicę. Celem wyprawy jest poznanie walorów turystycznych przygranicznych terenów Obwodu Kaliningradzkiego i Litwy, a także podtrzymanie kontaktów z Polską Wspólnotą Kulturalną im. Jana Kochanowskiego w Oziersku.
     Rowerzyści zamierzają przebyć na rowerach 500 km. W pierwszym etapie ze względu na to, że na rowerach nie można przekraczać granicy w Gronowie, pojadą pociągiem do Kaliningradu, a następnie przemierzą już na rowerach trasę: Kaliningrad - Czerniachowsk (dawna nazwa Wystruć) - Oziersk (dawna nazwa Darkiejmy) - puszcza Romincka - jez. Wisztynieckie - Niestierow (dawniej Stołupiany) - przeście graniczne na Litwę Czernyszewskoje - Kibartaj, Wisztyniec - jez. Duś - Druskienniki i z powrotem do Polski przez przejście graniczne w Ogrodnikach. W podróży przez Polskę rowerzyści odwiedzą Sejny, a następnie Ełk, skąd już pociągiem powrócą do Elbląga.
     Podczas wycieczki turyści chcą zwiedzić dokładnie dolinę Węgorapy w okolicy Ozierska, północną część puszczy Rominckiej, okolice jez. Wisztynieckiego i pojezierze Południowo-Litewskie. Część tych terenów wchodzi w skład Euroregionu Niemen.
     - Jednym z celów podróży jest m.in. podtrzymanie kontaktów z Polską Wspólnotą Kulturalną w Oziersku - mówi Andrzej Wiśniewski. - W styczniu tego roku podczas rajdu narciarskiego zawieźliśmy do wspólnoty książki zebrane przez PTTK. Mają one służyć Polakom tam mieszkającym, którzy przyjechali z Kazachstanu. Teraz jest ich ponad 160-ciu. Tym razem chcielibyśmy zaprosić do Polski przynajmniej dwoje dzieci z Ozierska na dwa tygodnie wakacji.
     Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą władz Elbląga. Urząd Miejski zgodził się pokryć koszty noclegów dzieci i ich opieki w ośrodku szkolnym w Piaskach.
     - Teraz musimy zebrać fundusze na pokrycie kosztów utrzymania dzieci i podróży, czyli około 15 złotych za osobodzień - dodaje Andrzej Wiśniewski. - Łącznie jest to koszt około 800 złotych. Poszukujemy więc sponsora, który zechciałby pomóc tym dzieciom spędzić wakacje w ojczyźnie.
     Rowerzyści zaplanowali powrót do Elbląga na 3 czerwca.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • 800 zl w stutysiecznym miescie to smieszna suma. Moze portel by zechcial zorganizowac zrzutke na te wakacje dla naszych rodakow. Przynajmiej bylby potrzebny numer telefonu kogos kto te pieniadze zbiera. Mozna by tez w portelu zamiescic licznik stanu konta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Zdrowy Rozsadek(2001-05-13)
  • Zdrowy rozsądek nie istnieje. E.S.R. - Elbląska Strona Rowerowa www.bikerelblag.hg.pl prosi Pana Wiśniewskiego o kontakt pokryję koszt jednego dnia dla dwójki dzieci (30,-) Pozdrowienia
Reklama