UWAGA!

Rowerem wzdłuż rzeki Tuga

 Elbląg, Jedno z miejsc postojowych dla rowerzystów,
Jedno z miejsc postojowych dla rowerzystów, fot. arch. PUM

Zakończyła się budowa odcinka trasy rowerowej, który prowadzi wzdłuż wału przeciwpowodziowego rzeki Tuga, od granicy gmin Stegna i Nowy Dwór Gdański w Żelichowie do mostu zwodzonego w Tujsku.

Jest to nowy odcinek tzw. trasy rowerowej EuroVelo, łączący gminy Stegna i Nowy Dwór Gdański. Aby mógł powstać, przebudowano istniejącą drogę przeciwpowodziową oraz wymieniono podbudowy i wykonano nową nawierzchnię z ażurowych płyt betonowych. Dzięki temu droga techniczna została przystosowana do ruchu rowerowego i pieszego. Długość odcinka wynosi około 2,8 km. 

- Realizacja tej inwestycji spowodowała, że trasa EuroVelo 10/13 zyskała ciągłość na odcinku 10 km od Rybiny (wał rzeki Szkarpawy) do samego Nowego Dworu Gdańskiego. Tym samym żuławska część szlaku niebawem zostanie całkowicie ukończona - informuje Pomorski Urząd Marszałkowski, który wraz z gminą Nowy Dwór Gdański realizował tę inwestycję. 

Na tym odcinku rowerowej ścieżki znajdą się dwa miejsca postojowe dla rowerzystów, które będą gotowe wiosną 2021 roku.  Pierwsze z nich w Rybinie (Rybina-Marina), zlokalizowane będzie na terenie funkcjonującej mariny, natomiast drugie w malowniczym zakolu rzeki Tugi w Nowym Dworze Gdańskim.

  Elbląg, Nowy odcinek ścieżki rowerowej,
Nowy odcinek ścieżki rowerowej, fot. arch. PUM

- Już dzisiaj dużym powodzeniem cieszy się nie tylko wśród wodniaków ale też rowerzystów, położona w sercu Żuław, przystań kajakowa nad Tugą w Stobcu nieopodal mostu zwodzonego w Tujsku - czytamy w informacji Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. 

W tym roku gmina Stegna wykona jeszcze dwa odcinki asfaltowych dróg rowerowych: połączenie wzdłuż drogi wojewódzkiej ze Sztutowem oraz atrakcyjny fragment na wale wiślanym wzdłuż Przekopu Wisły między Mikoszewem a Drewnicą. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama