UWAGA!

Rowerowy rajd dla hospicjów

Grupa rowerzystów z Wielkiej Brytanii będzie w czerwcu przemierzała Polskę w rajdzie charytatywnym „Cycle Poland 2010”. Po drodze odwiedzać będą hospicja i zbierać pieniądze na ich funkcjonowanie. Organizatorzy zachęcają wszystkie osoby lubiące jeździć na rowerze, aby przyłączyły się do tej inicjatywy.

Rajd charytatywny „Cycle Poland 2010” ma za zadanie spopularyzowanie wiedzy społeczeństwa w Polsce i Wielkiej Brytanii o wartościowej działalności ludzi związanych z ruchem hospicyjnym w Polsce. W rajdzie będzie uczestniczyło 11 rowerzystów z Anglii oraz grupa wolontariuszy z Polski. Po drodze uczestnicy odwiedzą hospicja w różnych rejonach kraju, aby zobaczyć jak działają i lepiej poznać ich potrzeby.
      
       Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w całym rajdzie, lub do pokonania tylko jego części. W celu uzyskania dalszych informacji można skontaktować się z fundacją poprzez e-mail aht@holender.co.uk.
      
       Elbląskie Hospicjum z wielkim entuzjazmem włącza się w tę niecodzienną imprezę. Jako nasz przedstawiciel do Sobieszewa pojedzie, zaprzyjaźniony z nami, Arek Podhorodecki, który poprowadzi cyklistów do Elbląga. Trasa w zależności od stanu zagrożenia powodziowego wyniesie 57 do 67 km, z pominięciem „siódemki”.
      
       Z Sobieszewa cykliści planują wyjazd około godz. 14, a przyjazd do Elbląga około godz. 16. Goście wraz z przedstawicielami Hospicjum pojadą na rowerach do nowej siedziby Hospicjum, budowanej obecnie przy ul. Toruńskiej.
      
       Przebieg rajdu
      
       Start: Gdańsk Sobieszewo, podczas corocznej konferencji Fundacji Hospicyjnej.
       Trasa: z Gdańska do Bielska (1100km w 9 dni).
       Etapy:
       11.06 Gdańsk Sobieszewo
       12.06 Pasłęk (82 km)
       13.06 Kętrzyn (135 km)
       14.06 Osowiec Twierdza (116 km)
       15.06 Narew (136 km)
       16.06 Międzyrzec Podlaski (135 km)
       17.06 Kazimierz Dolny (124 km)
       18.06 Baranów Sandomierski (128 km)
       19.06 Kraków (140 km)
       20.06 Bielsko Biała (90 km)
      
       Organizator rajdu
      
       Fundacja The Alina Holender Trust została założona we wrześniu 2009 roku w Wielkiej Brytanii dla upamiętnienia Aliny Holender, która zmarła w marcu 2009 roku w Hospicjum Św. Kamila w Bielsku-Białej.
       Celem fundacji jest pomoc dla hospicjów w Polsce, które opiekują się chorymi do ostatnich dni ich życia. Główna część funduszy jest przeznaczona na nowy sprzęt medyczny dla hospicjów w Bielsku, Sandomierzu, Giżycku i Lublinie, ale jesteśmy także w stanie zaofiarować pewną ilość dotacji na zakup sprzętu medycznego dla hospicjów w innych rejonach Polski. Intencją naszą jest zakup sprzętu (aparaty medyczne, opatrunki, lekarstwa, materace, itp.) a nie przekazywanie pieniędzy.
      
Anna Podhorodecka

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Idea bardzo fajna, ale 57 - 67 km z Sobieszewa do Elbląga w 2 godziny świadczą o tym, że albo nie jest to impreza dla amatorów albo ktoś kto układał plan nie ma pojęcia o jeżdżeniu na rowerze.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jankiel(2010-05-29)
Reklama