UWAGA!

Równy podział na Żuławy

 Elbląg, Żuławy Wiślane są szczególnie narażone na powódź
Żuławy Wiślane są szczególnie narażone na powódź

Michał Wawryn, szef biura poselskiego Wiesława Walendziaka, poinformował nas, że dzięki współpracy posłów Ziemi Elbląskiej ponad podziałami – Wiesława Walendziaka (AWS) i Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego (SLD) – doprowadzono do przyjęcia przez Sejmową Komisję Finansów Publicznych równego podziału 4 mln zł dodatkowych środków na meliorację i zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław.

We wcześniejszej wersji przyjętej na wniosek posłów pomorskich całość środków miała trafić do woj. pomorskiego, w którym znajduje się około 70 proc. powierzchni Żuław. Dzięki interwencji posłów elbląskich pieniądze zostały podzielone równo po połowie.
     Znajdujące się w woj. warmińsko-mazurskim Żuławy Wiślane z racji najbardziej depresyjnego położenia i sąsiedztwa Zalewu Wiślanego są szczególnie narażone na powódź. Poseł Wiesław Walendziak wspólnie z Jackiem Bocheńskiem, Pełnomocnikiem ds. Żuław, którego siedziba znajduje się w Elblągu, przygotowuje na Żuławach wizytę Józefa Płoskonki, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzialnego za zarządzanie kryzysowe.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "posłów Ziemi Elbląskiej ponad podziałami" jak ładnie to brzmi, chyba ktoś tu zaczyna myśleć Trzeba jeszcze tym panom, co rozdzielają pieniążki powiedzieć, że Żuław się nie dało podzielić administracyjnie. A ta ciemnozielona plama na mapie, co zachodzi również na warm-maz.,nie wynikła z braku farby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  e-Andrzej(2001-02-05)
 • Te pieniadze zostaly wynegocjowane z rzadem Polski przez poslow z wojewodztwa Pomorskiego. Widac poslowie ziemi Elblaskiej albo nie moga albo nie chca zabiegac o interesy Zulaw (prasa pisala o posunieciach w tej sprawie Gintowt-Dziewałtowskiego w roku 2000). Co do reszty liderow Warmi i Mazur, to oni pewnie o Zulawach nigdy nie slyszeli... I dlatego Elblazanie powinni zmienic i wojewodztwo i poslow ziemi Elblaskiej. Proponuje wybrac wojwodztwo Pomorski, a na poslow tych, ktorzy zalatwili te pieniadze Zulawom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jacek K. Tyminski(2001-02-06)
 • Pan Jacek K. Tyminski kłamie. Posłowie z województwa pomorskiego głosowali przeciwko równemu podziałowi pieniędzy na Żuławy, a tym samym przeciwko dofinansowaniu Żuław Elblšskich. Proszę sprawdzić wydruki głosowań sejmowych i nie kłamać więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał Wawryn(2001-02-14)
 • Panie Wawryn: trache wiecej kutury! Czy sie pan ma na to kwalifikacje czy nie, nadaje pan ton zyciu publicznemu w Elblagu i okolicach. To do czegos zobowiazuje. A teraz co do "klamstwa". Negocjacje z rzadem o te pieniadze na instalacje przeciw powodziowe zainicjowali poslowie pomorza. Politycy elblascy "zalapali sie" jak juz bylo wiadomo, ze te piniadze beda przyznane. Kiedy podobna inicjatywa byla podjeta w poprzednim roky budzetowym, posel Gintowt-Dziewaltowskiwski glosowal, zeby pieniadze na instalacje przeciw powodziow na Zulatawach przyznac na szpilat w Lodzi. Co ma to wspolnego z reprezentowaniem interesow Zulaw? Jesli zas chodzi o zrodla owych "klamstw" to pochdza one z Gazety Wyborczej. Pan to czyta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jacek K. Tyminski(2001-02-14)
 • Panie Jacku, Czy posłowie pomorscy w lutym 2001 głosowali "za" czy "przeciw" równemu podziałowi pieniędzy na Żuławy? Odpowiedź brzmi: "przeciw" (wydruki głosowan znajdzie Pan na stronie www.sejm.gov.pl). Jeśli dla Pana głosowanie "przeciw" jest głosowaniem "za", to mi Pańskie rozumowanie przypomina znane od paru lat powiedzenie "jestem za a nawet przeciw". Gratuluję. Co do ubiegłorocznych działań posła Dziewałtowskiego nie będę sie wypowiadał, natomiast poseł Walendziak i w tym roku, i w ubiegłym głosował za przyznaniem dodatkowych pieniędzy na Żuławy. Pozdrawiam,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał Wawryn(2001-02-16)
 • Panie Wawryn, Gdyby byl pan czlowiekiem intelignetnym (albo przynajmiej: wyksztalconym), to bylby pan w stanie zrozuminec to co napisalem, i ten zbedny dialog nigdy by sie nie zaczal. Gdyby byl pan czlowiekiem odpowiedzialanym, nawe gdyby sie cos panu pokickalo, nigdy by mnie pan publicznie o klamstwa nie oskarzyl. Gdyby byl pan czlowiekiem honorwym, to dopusciwszy sie publicznego oszczerstwa, tez publicznie by mnie pan przeprosil. Ale niestety, pan nie jest ani inteligenty, ani odpowiedzialny, ani honorowy. Traca na tym mieszkancy Elblaga, pan osbiscie, i panski szef, posel Walendziak. Co do poslow Pomorza, glosuja oni tak, jak od nich wymagaja wyborcy Pomorza. I nie usprawiedliwia to ani panskiego tonu ani intencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jacek K. Tyminski(2001-02-21)
 • Panie Jacku, Panie Michale... jak wam nie wstyd! A to Internałci pomyślą, że politykom to tylko o kasę chodzi. Proszę przykląk i zmówić paciórek. Bo to już jak w kabarecie (Kobuszewski, Michnikowski, Gołas): Do czego jest ta rura? Ta rura jest do niczego! A co do powodzi, to i tak nas krew zaleje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wikary z Batorowa(2001-02-21)
Reklama