UWAGA!

Rozmawiali o miejskich szpitalach

 Elbląg, Rozmawiali o miejskich szpitalach
fot. nadesłana

Wczoraj (22 lutego) w godzinach popołudniowych w Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze posiedzenie powołanego przez prezydenta Witolda Wróblewskiego zespołu ds. optymalizacji funkcjonowania miejskich szpitali.

Prace dotyczące dalszego funkcjonowania elbląskich miejskich szpitali trwają od lipca ubiegłego roku. Na podstawie przeprowadzonych z dyrektorami obu placówek analiz przygotowana została propozycja połączenia Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II i Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego. To niezbędne działanie w celu wzmocnienia obu szpitali.
       Zadaniem powołanego zespołu będzie wypracowanie konkretnego modelu funkcjonowania podmiotu działalności leczniczej na bazie obu placówek, który gwarantować będzie wysoką jakość usług medycznych mieszkańcom Elbląga i okolic. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Witolda Wróblewskiego w skład zespołu weszli członkowie Rad Społecznych szpitali, ich dyrektorzy, lekarze, przedstawiciele związków zawodowych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.
       Podczas wczorajszego, organizacyjnego posiedzenia omówiono harmonogram podjętych wcześniej działań zmierzających do konsolidacji placówek, jak również zaplanowane działania do czasu podjęcia uchwały przez Radę Miejską w sprawie połączenia szpitali. Wszyscy członkowie zespołu otrzymali również do zapoznania się materiały analityczne, w tym: dwie propozycje modelu funkcjonowania połączonych szpitali, opinię NFZ Oddział w Olsztynie na temat zaproponowanych modeli, ekspertyzę zewnętrznej kancelarii prawnej dot. konsolidacji placówek oraz szczegółowe informacje dotyczące aktualnej sytuacji finansowej obu szpitali i miasta. Następne posiedzenie zespołu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Do tego czasu członkowie zespołu mogą zgłaszać swoje uwagi, wnioski i pytania do otrzymanych materiałów, które zostaną wykorzystane w dalszych pracach.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • wilka to należałoby razem z ta wróżką postawić przed prokuratorem za to że doprowadzili swoim nic nie robieniem do zadłużenia szpitala na 16 milionów złotych, jak odchodził Nowaczyk to oddłużył szpital i potem Pietryka też sobie nieżle dawała radę ale mamienie ciemnego ludu ze nie ma potrzeby łączyć czy sprywatyzować doprowadziło do stanu jaki mamy dzisiaj. .. a ciekawe ile starty wygenerowal nowy oddział pulmunologii pod wodzą bieńka doktora, którym tak się zachwycają wilk i wróblewski, bo z tego co się mówi koszty ma duże a kontrakt marniutki, czyżby zabrakło policzenia przed podjęciem decyzji o otwarciu oddziału????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  wamszczotkiklepać(2016-02-23)
 • Leżałem w szpitalu na Komeńskiego i na Żeromskiego. Bezstronnie uważam, że szkoda szpitala z Komeńskiego. Jest to niebo a ziemia. Ale. Nie jestem fachowcem od wszystkiego. Jestem tylko pacjentem w wieku plus albo i więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Wiesławze-ga(2016-02-25)
Reklama