UWAGA!

Rozmawiali o przekopie

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się wczoraj (10 lutego) z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem. Wizyta w ministerstwie dotyczyła ustalenia wspólnych przedsięwzięć związanych z realizacją budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, o którą od lat zabiega elbląski samorząd, to jedno z priorytetowych zadań obecnego rządu. Już w grudniu ubiegłego roku prezydent Witold Wróblewski podczas spotkania z ministrem Markiem Gróbarczykiem zadeklarował swoje wsparcie w przygotowaniu i realizacji inwestycji. Wczorajsze spotkanie było okazją do poinformowania ministra o podjętych przez prezydenta działaniach w tym zakresie.
       - Jak wielokrotnie podkreślałem, inwestycja ta ma ogromne znaczenie dla rozwoju nie tylko Elbląga, ale i regionu i kraju, dlatego mam nadzieję, że zostanie ona zrealizowana. W ostatnim czasie odbyłem kilka spotkań w tej sprawie – między innymi z marszałkami województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego oraz dyrektorem Urzędu Morskiego w Gdyni. W Elblągu po raz pierwszy odbyło się również wyjazdowe posiedzenie Rady Oddziału Pomorskiego Krajowej Izby Gospodarki Morskiej, która przyjęła stanowisko popierające to przedsięwzięcie – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.
       Spotkanie było również okazją do omówienia szczegółów kolejnych działań, które realizowane będą przez prezydenta we współpracy z ministrem. Jednym z nich jest przygotowywana w Elblągu, ogólnopolska konferencja, pod patronatem ministra Marka Gróbarczyka, podczas której między innymi omówione zostaną aspekty gospodarcze, ekonomiczne i przyrodnicze inwestycji.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To chyba temat najważniejszy dla Elbląga i regionu- trzeba męczyć polityków i Unię
  • Składanie deklaracji i udział w konferencjach to od wielu lat ulubione zajęcie przekopowych polityków. Myślę, że gdzieś w 2020 roku na kolejnej konferencji omawiającej aspekty gospodarcze, ekonomiczne i przyrodnicze inwestycji w końcu od jakiegoś odważnego usłyszymy „ A ch. .z tym przekopem. Nie damy rady za trudne i zbyt ryzykowne. ” Czerwony
  • Więc mamy jasność w temacie. Nie będzie przekopu. Można to wywnioskować po zapowiedziach ministerialnych konferencji i pogadanek. Jak by chcieli to wybudować to już by kopali a tak mają jedynie zamiar pogadać na ten temat przez 4 lata a później powiedzą, że nie skończyli jeszcze przygotowań ale przecież zaczęli!. ..
Reklama