UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozmowy o połączeniach kolejowych z Kaliningradem

Podczas trwających w Obwodzie Kaliningradzkim Dni Warmii i Mazur odbędzie się panel kolejowy, podczas którego przedstawiciele dwóch przewoźników podpiszą protokół uzgodnień dotyczący współpracy na kolei.

- Po wprowadzeniu małego ruchu granicznego chcemy dążyć do wprowadzenia regularnych bezpośrednich połączeń kolejowych z naszego województwa do Obwodu Kaliningradzkiego. Ułatwi to komunikację mieszkańców z terenów objętych ruchem bezwizowym - mówi marszałek Jacek Protas.
       Dziś (27 kwietnia) zostanie podpisany protokół uzgodnień, w którym spółka Przewozy Regionalne oraz jej rosyjski odpowiednik zobowiążą się do przygotowania dokumentów określających warunki brzegowe wykonania kolejowego transportu pasażerskiego z Kaliningradu do Braniewa oraz innych stacji w naszym województwie. Ma to usprawnić między innymi ruch turystyczny pomiędzy Polską i Rosją.
       Do Kaliningradu pojechali także przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego. Okazją do nawiązania kontaktów handlowych z rosyjskimi partnerami będzie rozpoczęta o godz. 10 polskiego czasu konferencja gospodarcza „Produkcja spożywcza jako baza wymiany handlowej pomiędzy Obwodem Kaliningradzkim a Województwem Warmińsko-Mazurskim”. Spotkanie jest współorganizowane przez niedawno powstałe przy samorządzie województwa Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów oraz ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
       Dni Warmii i Mazur w Obwodzie potrwają do soboty. Jutrzejsze wydarzenia będą odbywać się w Czerniachowsku.
      
Łukasz Bielewski, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Marszałku Protas. ZMUŚCIE PKP, aby pociąg relacji Kaliningrad-Gdynia- Kalinigrad, który kursuje obecnie tylko w miesiącach letnich, jeździł przez CAŁY rok.
 • Prędzej marszałek będzie dążył do tego, żeby pociąg relacji Gdynia-Kaliningrad jeździł przed Olsztyn.
 • Najpierw cytat z artykułu; Po wprowadzeniu małego ruchu granicznego chcemy dążyć do wprowadzenia regularnych bezpośrednich połączeń kolejowych z naszego województwa do Obwodu Kaliningradzkiego. Jak mam rozumieć określenie "naszego województwa"? Dla mnie mieszkańca Elbląga moim regionem jest Pomorze, a nie Warmia i Mazury. Czyli dla mnie te słowa znaczą rozmowy pana Jacka Protasa, o połączeniach kolejowych Olsztyn-Braniewo-Kaliningrad, z pominięciem Elbląga :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2012-04-27)
Reklama