UWAGA!

Rozpoczęła się nowa matura

Do ustnej części nowej matury przystępuje dzisiaj w Elblągu 1600 absolwentów trzyletnich liceów ogólnokształcących i liceów profilowanych. Egzaminy będą oceniane przez nauczycieli w szkole.

- Wszystkie szkoły zostały zaopatrzone w niezbędny sprzęt audio, a przeszkoleni do egzaminowania nauczyciele otrzymają z miejskiego budżetu specjalne dodatki motywacyjne. W sumie z budżetu prezydent wyasygnował 5 tysięcy zł głównie dla polonistów, anglistów i nauczycieli języka niemieckiego, którzy zasiądą w komisjach egzaminacyjnych - powiedziała szefowa Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu Anna Korzeniowska.
     Egzaminy ustne potrwają do 29 kwietnia. Część pisemna rozpocznie się natomiast 4 maja egzaminem z języka polskiego. Pisemne testy z innych przedmiotów odbywać się będą w kolejnych dniach, aż do końca miesiąca. Egzaminy te sprawdzać będzie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.
     Podobnie jak w innych miastach w Elblągu niektórzy uczniowie zdawać będą egzamin dojrzałości na starych zasadach. 10 maja do egzaminu pisemnego z języka polskiego przystąpi 847 absolwentów pięcioletnich techników, trzyletnich techników na podbudowie zasadniczych szkół zawodowych oraz ze szkół dla dorosłych.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama