UWAGA!

Roztańczony jubileusz

Elbląg, Układ do muzyki The Beatles przyniósł formacji Lotos Jantar tytuł wicemistrza świata w 2005 r.
Układ do muzyki The Beatles przyniósł formacji Lotos Jantar tytuł wicemistrza świata w 2005 r. (fot. arch. portEl)

Przez 20 lat prawie 170 tancerzy brylowało na parkietach w kraju za granicą reprezentując elbląskie formacje standardowe. - Nauczyli się pracy zespołowej, są otwarci na świat, robią karierę w biznesie – trener Antoni Czyżyk nie kryje dumy ze swoich wychowanków. Jubileusz będzie okazją do spotkania po latach. Wezmą w nim udział byli i obecni tancerze, a także ci, którym taniec jest bliski.

Przypomnijmy: starsza elbląska drużyna od 1995 r. nieprzerwanie zdobywa tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych tego typu zespołów w Europie i na świecie. Formacja jest złotym medalistą Mistrzostw Świata z 1999 roku i 2010 – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego.
       Z sukcesami startuje również młodsza - Jantar Elbląg.
       Obie zachwycają sędziów i publiczność układami choreograficznymi przygotowanymi do muzyki m.in. ABBY, Michaela Jacksona, Beatlesów. Hitem na starcie był motyw filmowy – "Titanic".
       27 września o godz. 18 w Światowidzie odbędzie się uroczysty benefis z okazji 20. urodzin elbląskich formacji.
       - Będzie to spotkanie byłych i obecnych tancerzy, którzy specjalnie na ten wieczór przybędą z różnych części kraju, ale także z Anglii, Niemiec czy ze Stanów Zjednoczonych – mówi Antoni Czyżyk. - Będzie okazja do wspomnień, będziemy oglądać zdjęcia i przypominać sobie dawne, złote czasy oglądając zarejestrowane występy. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu zachęcamy do zgłaszania się poprzez stronę www.formacje.swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 września. Udział w benefisie jest wolny – kończy trener elbląskich tancerzy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama