UWAGA!

Rusza interaktywny projekt „7 Cudów Mazur”

 Elbląg, Rusza interaktywny projekt „7 Cudów Mazur”

Trwa światowy konkurs Fundacji „New7Wonders” na 7 Nowych Cudów Natury. Czy Mazury znajdą się na krótkiej liście siedmiu najpiękniejszych miejsc na świecie, dowiemy się 11 listopada. O tym, że Mazury są cudowne, dowiedział się już cały świat. Co jednak jest najpiękniejszego na samych Mazurach? Zapraszamy do udziału w nowym projekcie interaktywnym pt. „7 cudów Mazur”.

Projekt ma na celu pokazanie 7 najpiękniejszych miejsc na Mazurach. Może będzie to nieznane większości osób jedno z ponad 2700 jezior? Może to miasto, w którym się urodziłeś, wychowałeś, albo miejsce, w którym mieszkała kiedyś Twoja Rodzina? Może to miejsce, gdzie co roku przyjeżdżasz na wakacje, ferie, weekend? Może to jakieś dla Ciebie miejsce magiczne z zabytkiem w tle? A może miejsce sentymentalne, gdzie poznałeś swoją żonę, spędziliście wspaniały czas we dwoje, lub stało się tam coś ważnego?
      
       Dedykowana strona
       Na stronie www.7cudowMazur.pl internauta może wskazać maksymalnie 7 takich miejsc.
       Wystarczy kliknąć w umieszczoną na stronie mapę i wpisać nazwę miejsca. Jeśli inny internauta zaznaczył takie miejsce, system zapyta o to, czy chcesz dodać i swój głos na to miejsce, jeśli nie wystarczy je wpisać. Dodatkowo użytkownik może umieścić swoje zdjęcie, aby zobrazować innym, o jakie miejsce dokładnie chodzi, lub pochwalić się ciekawą fotografią zrobioną podczas podróży na Mazurach. Strona będzie także pokazywała ranking najczęściej wybieranych miejsc przez użytkownika, pokazując 7 najpopularniejszych wyborów.
      
       Aplikacja na portal Facebook
       Można też pokazać wybrane miejsca swoim znajomym, używając specjalnej aplikacji na Facebooku. Wystarczy zaakceptować chęć skorzystania z aplikacji i tym samym przejść do formularza z głosowaniem na 7 cudów Mazur. Po wybraniu maksymalnie 7 miejsc, wszyscy znajomi użytkownika zobaczą, jakie miejsca na Mazurach są warte polecenia.
      
       7cudówMazur.TV
       Już wkrótce, na stronie 7cudowMazur.pl będzie można zobaczyć minireportaże z niektórych wybranych przez użytkowników miejsc.
      
       Bezpłatna aplikacja na App Store
       Jeśli posiadasz telefon iPhone lub iPad, możesz pobrać bezpłatną aplikację na te urządzenia i gdy tylko będziesz na Mazurach, kliknij a GPS sam naniesie namiar Twojego Cudu.
       Możesz dodać swoje własne zdjęcie tego miejsca i opisać je własnymi słowami.
       Aplikacja „7 cudów Mazur” pozwala na mapie regionu oznaczyć własne cudowne miejsca, przeglądać ciekawe zakątki Mazur dodane przez innych użytkowników, a nawet wyznaczyć odległość i pomóc zaplanować wycieczkę.
      
       Okno główne aplikacji
       Dodaj swoje 7 cudów Mazur – umożliwia dodanie do 7 własnych cudów (miejsc) na mapie Mazur.
       Dodaj moją lokalizację – pozwala dodać swoje aktualne położenie jako jeden z cudów Mazur.
       Mapa z punktami – wyświetla mapę Mazur z wszystkimi dodanymi do tej pory miejscami.
       Odległość od punktów – daje możliwość zmierzenia odległości do wybranego cudu Mazur od swojego aktualnego położenia.
      
       Widok „Dodaj swoje 7 cudów Mazur”
       Tutaj użytkownik ma możliwość dodania do 7 własnych cudów Mazur. Za pomocą przycisku Wybierz lokalizację, można na mapie Mazur zaznaczyć wybrane miejsce. Jeśli w pobliżu znajdą się punkty dodane przez innych użytkowników, zostaną wyświetlone trzy najbliżej położone miejsca. Użytkownik może wybrać jedno spośród nich lub dodać nowy, własny punkt. Swój wybór można uzupełnić o stosowną nazwę i opis oraz własne zdjęcie.
       Dalej, użytkownik może za pomocą przycisku Kolejny punkt przejść do dodawania następnego miejsca lub używając przycisku Finalizuj zatwierdzić wszystkie dodane punkty.
      
       Widok „Dodaj moją lokalizację”
       Za pomocą GPS, na mapie zostaje oznaczone aktualne położenie Użytkownika. Następnie istnieje możliwość dodania stosownej nazwy, opisu oraz dołączenie własnego zdjęcia. Po zatwierdzeniu wprowadzonych danych, aktualna lokalizacja zostanie dodana do mapy Mazur.
      
       Widok „Mapa z punktami”
       Użytkownik ma możliwość wyświetlenia na mapie Mazur wszystkich aktualnie dodanych punktów (przez wszystkich użytkowników). Ma możliwość zaznaczenia dowolnego z nich, a następnie obejrzenia szczegółowych informacji o wybranym miejscu.
      
       Widok „Odległość od punktów”.
       Za pomocą GPS, na mapie zostaje oznaczone aktualne położenie Użytkownika (czerwona pinezka) oraz wszystkie punkty dodane przez innych użytkowników (niebieskie pinezki). Zaznaczenie dowolnego miejsca powoduje wyświetlenie aktualnej odległości Użytkownika od niego. Ponadto istnieje możliwość wyświetlenie szczegółowych informacji i danym miejscu.
      
       Projekt 7cudówMazur ma ostatecznie prowadzić użytkowników do strony MazuryCudNatury.org i zaprosić do oddania głosu na Mazury, w głównym konkursie – New7Wonders.
       Projekt od strony technicznej (oprogramowanie strony, aplikacja na Facebook i na urządzenia Apple) przygotowała firma Nettom, zaś stronę graficzną projektów Studio Gravite.
      
Urząd Marszałkowski

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • I znów o mazurach, czy ci co piszą te artykuły to nie widzą piękna Elbląga i powiatu. Czy wreszcie to Elblążanie piszą czy ludzie z mazur że tak zachwalają. Jest to już nie smaczne i denerwujące. WSTYD. A mazury to mam tam gdzie papierem toaletowym w d. .. e.
  • Czy czytelników interesują Mazury? Wątpię.
  • Mnie to interesuje jak zeszłoroczny śnieg!
  • Mam gdzieś mazury - to nie nasz rejon!
  • oj ludki ludki naprawdę powiadam wam skoro Mazury mają być cudem natury to Świata nie widzieliście i tyle w tym temacie
  • Ja tu jestem czytelnikiem- mnie bardzo interesują Mazury. Na pewno bardziej, niz zafajdane gnijące płąskie Żuławy
  • wszyscy ci co zle pislai o mazurach nie raz spedzali na nich czas jeziorko itp i na pewno im sie podobało. teraz anonimowo mszcza sie ze niby elblag to nie mazury a czym jest? nowym yorkiem? hehehe pomorza czy zulawy czy mazury to POLSKA i blisko siebie i nie robi roznicy. Mazury sa ladne i kazdy inteligentny to wie. .
Reklama