UWAGA!

Rusza proces o pobicie czarnoskórego elblążanina

Przed elbląskim sądem ruszy niebawem proces dwóch mężczyzn, oskarżonych o to, że w kwietniu ubiegłego roku w Bażantarni pobili czarnoskórego mężczyznę. W akcie oskarżenia zarzuca im się, że grozili mu, wyzywali, a wreszcie tłukli pięściami i kopali tylko dlatego, że nie podobał im się kolor jego skóry. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

30 kwietnia 2008 r. Wieczór. Spacerujące w Bażantarni małżeństwo zaczepiła grupka pijanych, młodych ludzi. Pod adresem 51-letniego, czarnoskórego mężczyzny skierowane zostały rasistowskie wyzwiska i groźby. Młodzieńcy jednak na tym nie poprzestali. Przewrócili mężczyznę na ziemię i dotkliwie pobili – tylko dlatego, że nie podobał im się kolor jego skóry.
     O całym zdarzeniu oficera dyżurnego elbląskiej komendy powiadomił mężczyzna, który pomógł pokrzywdzonym, wezwał policję i pogotowie ratunkowe. 51-latek z ogólnymi obrażeniami ciała i wstrząśnieniem mózgu trafił do szpitala.
     - Już pół godziny po zgłoszeniu policjanci zatrzymali na terenie parku sześciu młodych mężczyzn z Elbląga, Warszawy i Dąbrowy Górniczej podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa –mówiła wtedy dziennikarzom Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu.- Mają oni od 18 do 28 lat. Wszyscy byli pijani. Badania wykazały u nich od 1 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wśród zatrzymanych są kibice, którzy pozostali w mieście po środowym meczu piłki nożnej.
     Dwóch z zatrzymanych zostało rozpoznanych jako ci, którzy brali udział w napaści na czarnoskórego mężczyznę.
     O sprawie informowaliśmy: Pobili, bo nie podobał im się kolor skóry.
     3 lutego w Sądzie Grodzkim w Elblągu odbędzie się pierwsza rozprawa, w której na ławie oskarżonych zasiądą: 26-letni Rafał W. z Dąbrowy Górniczej i 29 – letni Mariusz S. z Warszawy.
     - Mężczyznom postawione zostały trzy zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze chuligańskim– mówi sędzia Danuta Kachnowicz, p.o. rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Elblągu. – Pierwszy to znieważenie obywatela polskiego, pochodzenia nigeryjskiego, z powodu przynależności rasowej. Drugi zarzut dotyczy gróźb karalnych – istniało tu duże prawdopodobieństwo, że mogą one zostać spełnione. Trzeci zaś dotyczy pobicia. Oskarżeni mieli pokrzywdzonego bić pięściami w twarz, kopać po głowie i całym ciele, powodując wstrząśnienie mózgu oraz liczne rany i stłuczenia – kontynuuje sędzia Kachnowicz.
     Oskarżonym grozi kara do 3 lat więzienia.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Do trzech lat więzienia?? Dodajcie dupkom jedno zero za trójką!!
 • Akurat. .. już widzę, jak ten proces ruszy. Znowu pewnie któryś z obrońców się nie stawi, przedłoży się pewnie jakieś zaświadczenie lekarskie i kolejne odroczenie sprawy stanie się faktem. Obym się mylił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mecenas(2009-01-23)
 • Jak nie skóra to co innego by im się nie spodobało. Ja jestem biały jak syn młynarza a skopali mnie jak burka w sumie nawet nie wiem za co. Nie poszedłem jednak na policję. Sam wymierzę sprawiedliwość bo jak mówi przysłowie : " Zemsta to danie najlepiej smakujące na zimno"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  burek skopany(2009-01-23)
 • 3 lata??? Kpina.
 • Do 3 lat, a gosc ledwo przeżył. Doktorowi G. za ew. przyjmowanie łapowek grozi 10 lat Polska to idealny kraj dla BANDYTOW. Nasze państwo ich popiera, a smieje się z ich ofiar. Może min Czuma to zauważy?
 • Te gnoje niech jadą do Somali i tam się czarnymi piratami nawalają! Szybko poszliby do Abrahama! A tutaj - te półgłówki pobili jednego z najuczciwszych elbląskich lekarzy !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wuj Sam z rodziną(2009-01-23)
 • Ciekawa jestem z jakiego artykułu maja postawione zarzuty? Jakiś czas temu była sprawa nauczyciela, który rzekomo uderzył ucznia. Z tego co pamiętam jemu groziła kara 5 lat wiezienia, mimo tego, że żaden z lekarzy nie stwierdził najmniejszego urazu. Dla sądu nie miało to żadnego znaczenia. Ale widać komuś zależało na tym, żeby porządnego gościa zniszczyć. Jaruś trzymaj się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kudłaty(2009-01-23)
 • "Pod adresem 51-letniego, czarnoskórego mężczyzny skierowane zostały rasistowskie wyzwiska i groźby. Młodzieńcy jednak na tym nie poprzestali. Przewrócili mężczyznę na ziemię i dotkliwie pobili – tylko dlatego, że nie podobał im się kolor jego skóry. " Młodzieńcy i inne podobne "delikatne" sformułowania w wypadku takiego artykułu nabierają przesadnie komicznej barwy, która nie jest w tu zbyt trafna moim zdaniem. Można było to napisać całkiem inaczej, ale zachowując delikatność i przyzwoity język.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Oskarekkk(2009-01-23)
 • Tylko 3 lata? A przywalić gnojom po 30.Bez możliwości wcześniejszego wyjścia.
 • ja bym im obcioł rece i nogi
 • Pobijesz kogoś-3 lata, zamordujesz 5 lat, okradniesz państwo 30 lat. .. co się bardziej opłaca??
 • nie no świnie tylko na 3 lata ale jaja. nie no to nawet nie zdążą się rozgościć w wiezieniu. ach tam to tak za dobre sprawowanie po roku łaj. .zy wyjdą
Reklama