UWAGA!

Rusza przebudowa systemu przeciwpowodziowego rzeki Elbląg

W Elblągu rozpoczęła się przebudowa systemu przeciwpowodziowego rzeki Elbląg. Projektem nowej kanalizacji deszczowej objęte zostały ulice: Fabryczna - od skrzyżowania z al. Tysiąclecia, Zagonowa oraz Panieńska, do bulwaru Zygmunta Augusta.

Dotychczas objęty inwestycją obszar miasta był zagrożony zalaniem spowodowanym intensywnymi opadami deszczu oraz spiętrzeniem wód Zalewu Wiślanego. Dzięki przebudowie systemu przeciwpowodziowego ryzyko zalania zostanie wyeliminowane, a nowe urządzenia i kanalizacja deszczowa zapewnią bieżące odprowadzanie nadmiaru wód do rzeki z wykorzystaniem czterech przepompowni. Inwestycja, podzielona na dwa zadania o łącznej wartości 21,2 mln zł netto, potrwa do końca września 2014 roku.
       Zmiany w organizacji ruchu
       Wykonanie nowej kanalizacji związane jest z koniecznością zamknięcia fragmentów dróg, na których będą prowadzone prace polegające m.in. na wykonaniu głębokich wykopów. - Ze względów bezpieczeństwa nie możemy wprowadzić ruchu wahadłowego w pobliżu wykopów. Konieczne jest wytyczenie miejscowych objazdów - wyjaśnia Mikołaj Połoczański, Menadżer Projektu, Skanska.
       Aby prowadzone prace i związane z nimi czasowe utrudnienia w ruchu drogowym były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, realizację podzielono na cztery etapy.
       Pierwszy zakłada zamknięcie ruchu kołowego na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z al. Tysiąclecia. Wyłączony z ruchu zostanie wylot z Fabrycznej do al. Tysiąclecia oraz lewoskręt z Tysiąclecia w Fabryczną. Dojazd do ulicy Fabrycznej odbywać się będzie od strony Malborskiej.Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać do stacji paliw, powinni skorzystać ze zjazdu
       z placu Grunwaldzkiego. Ruch pieszy pozostanie bez zmian. Objazd obowiązuje do końca września, do zakończenia prac na tym odcinku.
       Od października realizacja obejmie drugi odcinek drogi, co będzie się wiązać z kolejnymi zmianami w ruchu drogowym, o których kierowcy zostaną wcześniej poinformowani.
       - Po uzyskaniu przejezdności kolejnych odcinków dróg będziemy starali się stopniowo oddawać je do ruchu – wyjaśnia Mikołaj Połoczański.
      
Skanska, wykonawca robót
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Rozumiem że po wykonaniu tego systemu topienie się lodowca na Antarktydzie i podnoszenie poziomu wody w Morzu Bałtyckim i rzece Elbląg przez najbliższe 1000 lat będzie dla Elbląga mało istotne. Cztery przepompownie podniosą poziom wody deszczowej na odpowiednią wysokość. Hero.
  • Zastanawiam się czy przy okazji tego projektu ktoś zajmie się nawierzchnią na tych ulicach zapomnianych chyba przez wladze miasta!Cały ten rejon wymaga gruntowej modernizacji właśnie ulica Fabryczna dziura na dziurze, Zagonowa no i Czerniakowska !!!!!Gdyby Wilk zrobił coś w tym kierunku to by było coś!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zeniora(2013-11-18)
Reklama