UWAGA!

Ruszyła „Akcja Posesja”

Elbląg, Ruszyła „Akcja Posesja”
fot. nadesłana

Tylko dziś trzy różne części miasta były „patrolowane” przez trzy komisje złożone z administratorów, policjantów dzielnicowych i strażników miejskich – mowa tu o corocznej akcji „Posesja”. Ma ona na celu utrzymanie porządku i estetycznego wyglądu miasta.

W akcję jak co roku zaangażowani są policjanci dzielnicowi. To oni współuczestniczą w sprawdzaniu wyglądu poszczególnych ulic, budynków czy też tego co dzieje się na zapleczach sklepów i innych obiektów. Akcja posesja to również okazja do tego by podzielić się swoimi uwagami z administratorem danego terenu.
       - Podwórko, plac zabaw, zieleń okalająca te miejsca a także dzikie wysypiska śmieci na to wszystko zwracamy uwagę – tłumaczy asp. szt. Dariusz Olszewski kierownik rewiru dzielnicowych KMP w Elblągu. – Ale też nie tylko to. Sprawdzane jest oznakowanie drogowe, a nawet uszkodzony chodnik czy też dziury w jezdni, które mogą być niebezpieczne dla kierujących. Zebrane w ten sposób informacje trafią do administratora terenu. Zaznaczone będą tam też nasze sugestie jak poprawić daną kwestię.
       Dziś w mieście pracowały trzy takie komisje. W ramach akcji posesja sprawdzane były ulice: Piłsudskiego, Płk. Dąbka, Ogólna, Bema, Orzeszkowej, Sienkiewicza oraz ulica Teatralna. Akcja potrwa do 30 marca wtedy też poznamy jej wyniki.
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda że sprawdzane są główne ulice miasta, nie warto butów zdzierać. .. Może byloby lepiej ludzi zapytać o adresy i te miejsca odwiedzic. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  sasiadmeneli(2015-03-23)
 • " - Podwórko, plac zabaw, zieleń okalająca te miejsca a także dzikie wysypiska śmieci na to wszystko zwracamy uwagę – tłumaczy asp. szt. Dariusz Olszewski kierownik rewiru dzielnicowych KMP w Elblągu. " No to chyba pilnują czystości od akcji do akcji, przecież nie tak dawno właśnie na portelu pisano kilkakrotnie (z braku reakcji odpowiednich służb) o dzikim wysypisku śmieci zdaje się że na Fromborskiej.
 • Zwracajcie uwagę administratorom, a administrator powie że brak kasy i nic się nie da zrobić.
 • Dlaczego przy budynkach ZBK nikt nie naprawia trzepaków. Kiedy śmietniki zostaną zabudowane ogrodzeniem z dachem na klucz. Jak w ZBK nie wiedzą jak to pora podpatrzeć śmietniki w spółdzielniach-ogrodzenia.
 • A straż miejska po co a Sory jak mogłem zapomniec ze oni nie maja nic innego do roboty
 • Al. Grunwaldzka - ścieżka między Halą Sportową a ogrodzeniem Kościoła aż do mostku. Tam nikt od lat nawet grabiami nie machnął by uprzątnąć liście. Dzikie chaszcze pozarastały ten teren i masa śmieci. Ścieżka z polbruku podniesiona przez konary drzew. Zresztą cała Al. Grunwaldzka : drzewa niekoronowane, pousychane konary przy każdym wietrzyku spadają na chodnik i jezdnię. Przy nr. 129 kilkudziesięciometrowe brzozy też uschnięte, tylko czekać, aż zrobią komuś tragedię, dziury w jezdni, chodniki połamane. Ale tędy nikt przecież nie jeździ.
 • A kiedy będzie kontrolowany plac konstytucji z największą i najbardziej zapuszczoną dzialką w Środmieściu. Kiedy w końcu miejscy urzednicy z prezydentem na czele pomogą jej wlaścicielowi pozbyć się klopotu. Nie każdy bardzo dobry cukiernik jest równie dobrym inwestorem budowlanym i trzeba to zrozumieć i uszanować po kilkunastu latach blokowania przez tę dzialkę zabudowy centrum Elbląga.
 • Może Panowie zechcą się przejść na ul. Trybunalską ( podwórko między Trybunalską, Zieloną, Kosynierów Gd. ) - śmietników stoi tam z 10sięć są niezabudowane, pełno śmieciarzy grzebiących. Trawnik wokół zasyfiony śmieciami kupami zwierząt itp. - syf brud kiła i mogiła bleeeee
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  eweeeee(2015-03-24)
 • Zgadza się co do Fromborskiej - tam pracownicy (chyba) MPO sprzątają tylko wybrane fragmenty, dzikich chaszczy ze śmieciami począwszy od działek przy Okrężnej do tzw. osiedla Muminków nigdy jeszcze nie sprzątali - a to przecież teren miasta, bardzo uczęszczany. Zapraszamy na Bielany media, dziennikarzy - zobaczcie, jak się sprząta tylko po jednej stronie chodnika (od ulicy)!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  0
  zapraszamynaBielany(2015-03-24)
 • Proponuję zobaczyć co się dzieje na placu przy Politechnice, tam wyrzucają śmieci, wysypisko i niszczą zieleń.
Reklama