UWAGA!

Ruszyła akcja służb miejskich "Posesja 2019"

 Elbląg, Ruszyła akcja służb miejskich "Posesja 2019"
fot. policja

Dzisiaj (25 marca) ruszyła akcja pod nazwą „Posesja 2019”. Są to działania służb miejskich, które pogrupowane w komisje patrolują różne części miasta. Są one złożone z administratorów, policjantów i strażników miejskich. Mają na celu kontrolowanie porządku.

W akcję, jak co roku, zaangażowani są dzielnicowi. To oni współuczestniczą w sprawdzaniu wyglądu poszczególnych ulic, budynków, czy też tego, co dzieje się na zapleczach sklepów i innych obiektów. Akcja posesja to również okazja do tego, by podzielić się swoimi uwagami z administratorem danego terenu. Podczas działań sprawdzane jest także oznakowanie drogowe, ewentualne uszkodzenia chodnika czy jezdni. Wszystkie te rzeczy wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców.
       Dzisiaj w ramach akcji sprawdzane są następujące ulice: Teatralna, 12 Lutego, Hetmańska, Tysiąclecia, Piłsudskiego, Płk. Dąbka, Ogólna, Legionów, Łęczycka, Bema, Orzeszkowa, Sienkiewicza, Górnośląska, Traugutta, Moniuszki i Marymoncka. "Posesja 2019" potrwa do 29 marca, wtedy też poznamy wyniki kontroli.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zapraszam SZANOWNĄ KOMISJĘ na ul. Lotniczą. Proszę zobaczyć porządek na drodze prowadzącej na lotnisko/ rów wzdłuż drogi/. Również porządek, który panuje wzdłuż drogi biegnącej przy torach kolejowych od strony ul. Lotniczej /wyjście z tunelu /.
 • Zapraszamy na ul.al.Grunwaldzka 101 zaplecze budowy Sadowa zobaczycie jaki mamy porządek na podwórku jak poniszczone ogrodzenia od ogródków gdzie robotnicy tj.budowy przechodzą sobie przez nasze płoty po piwko do sklepu w czasie pracy a potem wypadki się zdarzają a to spadł z drugiego a to z trzeciego piętra myślę że ktoś się tym zainteresuje i naprawi nasze ogrodzona inaczej będziemy dochodzić swoich racji w inny sposób
 • W Elblagu ktos w ostatnim okresie na budowie spadl z drugiego czy trzeciego pietra ? ,nie slyszalem.Garbusiarz cyklista
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Zbyszek1(2019-03-25)
 • Gdy juz tam sa to mogliby przynajmniej ten jeden worek na smieci zebrac dziennie dajac dobry przyklad .
 • A czy takie akcje będą na przedmieściach Elbląga? W niektórych miejscach brud, smród i cała masa wszędzie leżących śmieci. Rolnicy nie dbają o swoje pola, czasami zamiast pól to jeden wielki śmietnik.
 • Mam nadzieję, że nie będzie żadnych pouczeń, bo one już były przez wiele lat !!!
 • A na Browarnej koło mostu u unijnego przy samym rondzie jaki syf stoi płot a tam syf tu zobaczcie i na dodatek szczury biegają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Elbląg 1(2019-03-25)
 • Rolnicy nie dbają? Zastanów sie co gadasz!!! Właśnie to miastowi mając śmietniki na każdym rogu wywalają śmieci jadąc na wieś. Wszystko leży pampersy, smieci codzienne, stare telewizory butelki itp. Później wiatr to co lekkie poroznosi po polu, dzika zwierzyna porozciąga i tak powstaje w 90% brud przy polach.
 • Pochodzą zobaczą i nic nie zrobią tylko będą zastraszać! Pożyjemy zobaczymy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Widzący Elblążanin(2019-03-25)
 • Gawno będzie z waszych przeglądów, jak co roku . Czy została ukarana któraś instytucja państwowa, nie. Przecież prywatne firmy i właścicieli własnościowych domów a zbk nietykalni.
 • Jest takie miejsce Nad Jarem - ogródek obok Kebaba i przystanku autobusowego ul. Ogólna - wejście przy ul Brzechwy. Otóż "ogródek tzw. warzywno-owocowy" z mnóstwem starych opon / imitujące gazony? / jest również miejscem załatwiania potrzeb fizjologicznych.
 • @Sats - Powiedz, kto jest odpowiedzialny w przypadku rolnika jak ma śmietnik na polu? Jak znasz odpowiedz, to będziesz wiedział ! Poza tym jak myślisz, kto mu posprząta pole? Może ten, co wyrzucił śmieci koło jego pola lub na jego pole???
Reklama