UWAGA!

Rybicki – to może być dobry transfer (opinia)

 Elbląg, Sławomir Rybicki
Sławomir Rybicki (fot. Anna Dembińska)

Z pierwszej pozycji na liście Platformy Obywatelskiej w naszym okręgu kandyduje gdańszczanin Sławomir Rybicki. Przez ostatnie dwa miesiące był bardzo aktywny w Elblągu, organizował konferencje, zapraszał decydentów. Jeśli taką aktywność zachowa po wyborach, to może być dobry transfer dla Elbląga.

W ostatnich tygodniach gościliśmy w Elblągu m.in. marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, rzecznika praw dziecka Marka Michalaka i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, we wszystkich tych przypadkach zapraszającym był Sławomir Rybicki. Rybicki deklaruje też, że wkrótce po wyborach zaprosi do Elbląga Prezesa Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych – na ratunek Modrzewinie. Oby słowa dotrzymał.
       Przez ten czas mogliśmy się przekonać, że warto mieć posła, który ma mocną pozycję w partii rządzącej czy też w klubie parlamentarnym tej partii. Poza tym że, ktoś taki czasem może coś załatwić dla miasta, przyspieszyć jakąś decyzję, to jeszcze regularnie przypomina parlamentarzystom i członkom rządu o istnieniu Elbląga. A jeśli – jak deklaruje Sławomir Rybicki – będzie bywał w naszym mieście regularnie (zamierza u nas otworzyć swoje biuro poselskie), to problemy Elbląga będzie przedstawiał decydentom z naszej, lokalnej perspektywy.
       – Jasne, można powiedzieć, że to jest kampania wyborcza – ocenia sytuację prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. – Ale za tym poszła jednak pewna wartość w działalności pana posła Rybickiego, którą ja określam jako rzeczywistą ocenę sytuacji w Elblągu i naszych potrzeb w Warszawie co do pewnych decyzji. Bo to nie były jedynie spotkania, konferencje i decyzje, które już zapadły. Wartością była działalność pana posła Rybickiego na rzecz Elbląga i naszego regionu, która nie była przedstawiana w mediach, a rozpoczęła się na początku tego roku. Za to chciałem panu posłowi podziękować, ale też powiedzieć, że oczekuję od pana posła jako prezydent miasta, że będzie się angażował właśnie w ten sposób, że ta działalność nie zakończyć się 9 października ani otwarciem biura. Że będzie się dalej zabiegał o konkretne decyzje, mające pomóc Elblągowi wrócić na należne mu miejsce, które zostało, niestety, utracone.
      
Piotr Derlukiewicz

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niech złoży weksel na słuszną kwotę; D
 • Ile Wam Rybicki zapłacił za taką ładną laurkę - jeszcze napisaną przez naczelnego? Media są sprzedajne.
 • Sławomir Rybicki jest mieszkańcem Gdańska. Będzie wolny czas dzielił pomiędzy Warszawę i Gdańsk. Nie jest też posłem z pierwszego szeregu PO. To co teraz widzimy, to aktywność kampanijna jedynie. Oczywiście po wyborach otworzy tu biuro, tak jaki otworzył Krzysztof Lisek czy kiedyś Wiesław Walendziak. Wsadzi jakąś osobę. .. i tyle będziemy go widzieli. Jeśli zależy nam na tym, aby Elbląg miał dobrych posłów, związanych z naszym miastem, trzeba głosować na Elblążan, czy to z PO czy Pis czy od Palikota. Ja osobiście zagłosuję na Elzbietę GELERT. Mieszka w Elblągu, jest elbląską radną, świetnie prowadzi szpital. Jej czyny pokazują, że warto na nią głosować. Rybickiego nie znam, nie spotkałem w sklepie ani w kinie. Nie wierzę, że po wyborach zajmie się elbląskimi sprawami. Nie dajmy się na to nabrać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  leonix(2011-10-06)
 • "Oczekuje jako prezydent miasta" nie jest to zbyt eleganckie stwierdzenie, poseł nie jest pracownikiem prezydenta i z całym szacunkiem ale ma znacznie wyższą pozycję w Platformie od prezydenta Elbląga.
 • I tak zagłosuje na Palikota mówi o wszystkim bez ogródek nie ściemnia jak ci peowcy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  winetu(2011-10-06)
 • hahaha nagle Pan Rybicki elblążaniniem pełną gębą, cztery lata temu był rodowitym mieszkańcem Olsztyna (ciekawe ile razy był tam w ciągu kadencji), skąd startował jako jedynka. jutro podobno Pan Rybici zaprasza minister edukacji - i tak się bawią, obiadki, bankieciki. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  popopo(2011-10-06)
 • Teraz to obiecuje nawet Inflanty do Elbląga przyłączyć. .. .. A Pani Gelert już miała swoją chwilę w Senacie parę lat temu, ale coś Doradcy nie dopisali. .. .Pragnę przypomnieć o tym Wyborcom, . .. .. Mieć Wróbla i Zjeść Wróbla się niestety nie dało. ..
 • Palikot to taki Lepper z miasta, jak dojdzie do władzy to albo się ułoży, albo będzie destruktorem, zobaczymy, a poza tym ważne kto go reprezentuje w regionie, w naszym okręgu nie najlepiej wybrał swoich przedstawicieli, poszukajcie w necie to zobaczycie
 • Palikot to trochę Lepper, troczę Stańczyk który nie boi się mówić o dotyczczasowych tabu, finansach KK, ksenofobii, nietolerancji, przywilejach. Elitom to nie w smak bo one już się ze sobą podzieliły i ułożyły. Bez fermentu nie ma postepu, tylko zastój i degrengolada. PO z parti postępu stala się dziś partią układu. Bez "zasadzenia kopa" nic już nie jest w stanie zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stańczyk(2011-10-06)
 • Może ktoś wie co Pan Rybicki zrobił dla Gdańska w poprzednich kadencjach, np. w sprawie stoczni? Mam wrażenie, że dla tego Pana, Elbląg ma takie samo znaczenie jak dla jego poprzednika Pana Liska - trampolina.
 • Kiedy zostanie odwołany europoseł Kurski. Co można zrobić żeby usunąć tego pana z europarlamentu???
 • Przeciez wiadomo ze mandat pan Rybicki ma w kieszeni. Wie o tym naczelny i juz przychylnosc chce sobie zaskarbic. media wiedza kto ile znaczy i o kim warto pisac. ..
Reklama