UWAGA!

Rychliki już odwołują dożynki

 Elbląg, Rychliki już odwołują dożynki
(fot. Arkadiusz Kulma, www.rychliki.pl)

- Ze względu na epidemię spowodowaną koronawirusem, po uprzednich konsultacjach z radnymi, sołtysami oraz rolnikami, postanowiłem odwołać organizację Dożynek w 2020 roku – informuje Zbigniew Lichuszewski, wójt gminy Rychliki.

- Niektórzy mieszkańcy mogą pomyśleć, że do sierpnia sytuacja się zmieni na lepsze, jednak pewności nie mamy, a zwykle już od kwietnia przed dożynkami powstawał scenariusz uroczystości, podpisywano umowy z zespołami, rozmawiano o wieńcach dożynkowych z sołtysami, zamawiano scenę, ochronę, załatwiano wiele spraw, by ten dożynkowy dzień był radosny, by niczego nie zabrakło, by można było świętować. Teraz jest to niemożliwe, chociażby ze względu na fakt bezterminowego zakazu organizacji imprez masowych – informuje Zbigniew Lichuszewski, wójt gminy Rychliki. - Pieniądze, które zostały zabezpieczone w budżecie na tegoroczne dożynki, a jest to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych, powinniśmy zachować na wypadek pogłębienia się kryzysu. Obiecuję jednak Państwu, że po epidemii zorganizujemy imprezę gminną, na której wszyscy będziemy bawić się do białego rana...

informacja ze strony gminy Rychliki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Naj lepiej odwolac wszystkich i zasypac wioche
 • Słuszna decyzja Panie Wójcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Zenek blus(2020-04-14)
 • Czekamy na odwołanie procesji Bożego Ciała
 • czekamy na odwołanie Wrónlewskiego ze świtą
 • W trudnych czasach potrzeba odwagi i niepopularnych decyzji. Jak dla nas decyzja zrozumiała chociaż całkowite odwoływanie imprez ostatecznie też kogoś krzywdzi... ktoś chronił, nagłaśniał, ktoś wynajmował scenę Oby lepsze czasy nastały szybko.
 • @rychliki baron - o tak, też czekam i nie tylko ja, zobaczcie co ten gospodarz robi? a no nic, tylko lans i zdjęcia, no i raz na jakiś czas publikuje raport, tzw. kopiuj wklej z internetu, najgorszy prezydent jakiego mieliśmy, i siedzi już drugą kadencję
 • zapomniałeś/ałaś dodać że po obstawiał się zastępcami i doradcami i tak mu dobrze, a pensja za nic nierobienie leci
 • Prowincja jak mówią złośliwi ale mądry wójt realista. Elbląg już powinien spojrzeć prawdziwe w oczy, żadnego Święta Chleba nie będzie. Do kina pójdziemy może w 2021 tak nam głowy zryje widmo zakażenia. Wesoło (oj bardzo niewesoło)to dopiero zrobi się na lato. Dzieci uwięzione w domach. Dorośli bez pracy. Zapomnij jeden z drugim o plażowaniu, aktywności znanej z lat poprzednich, urlopach swobodnych.
 • Mam nadzieję że inni sołtysi nie poddadzą się tak łatwo. To nie sztuka paść na kolana przed wirusem. Okrojone ale symboliczne dożynki winny się odbyć. Chodzi o symbolikę. Nie dość że ludzie zniewoleni przez zakazy to jeszcze nadzieję im odbieracie takimi decyzjami. Marionetka powiedział że jeśli, ,normalnie można robić zakupy, ,to można iść też na wybory a więc tym bardziej dożynki winny się odbyć. Nikt się nie obrazi za skromne obchody ale nie zabijamy tradycji na polskiej wsi.
 • @rychliki baron - Jest nas coraz więcej. I coraz większy wstyd, jak się na te miejskie nieudaczniki patrzy. Słuchać w ogóle się nie da.
 • Zdrowie ludzi trzeba chronić, balangi, imprezy, zabawy, a nawet dożynki na bok ! Z czego się teraz cieszyć ?
 • Inwestycje firmom zlecać na potęgę, ratować poważne, przyszłościowe firmy w regionie, a nie bawić się
Reklama