UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ryszard Petru: Elbląg ma szansę na rozwój

 
Elbląg, Granie "anty-PiS-em" już nie wystarczy, by wygrać wybory - mówił w Elblągu Ryszard Petru
Granie "anty-PiS-em" już nie wystarczy, by wygrać wybory - mówił w Elblągu Ryszard Petru (fot. Michał Skroboszewski)

- Wystawimy własnego kandydata na prezydenta Elbląga w wyborach samorządowych – zapowiedział Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej promował dzisiaj w naszym mieście swoją partię, apelował także o udział w demonstracji poparcia dla integracji europejskiej. Zobacz więcej zdjęć.

- Chciałem tutaj dzisiaj z Elbląga zaapelować o udział w demonstracji proeuropejskiej w Warszawie 25 marca o godz. 12. Spotykamy się na placu Na Rozdrożu. Jest to inicjatywa ponad podziałami. Chodzi o to, by pokazać, że Polska jest proeuropejska, że chce być w centrum Europy, że nie damy się z Europy wyprowadzić i pokazać całemu światu i Polakom również, że PiS nie reprezentuje suwerena, nie reprezentuje narodu, że jesteśmy narodem proeuropejskim i nie damy żadnemu PiS-owi z tej Europy się wypchnąć – apelował Ryszard Petru.
       Podczas spotkania z mieszkańcami, na które przyszło około stu osób, lider Nowoczesnej mówił, w jaki sposób opozycja może wygrać z PiS w kolejnych wyborach. - Nie chcę już narzekać na PiS, bo to jest mało produktywne. Poza tym samo granie „anty-PiS-em” nie wystarczy, by wygrać. Nie wolno też przekonywać nieprzekonanych, bo to się nie uda – prognozował Ryszard Petru. - Trzeba dotrzeć do ludzi młodych, którzy w kolejnych wyborach po raz pierwszy będą głosować, bo to oni co pokazują statystyki, zwykle są nastawieni przeciwko rządowi, jakikolwiek by był. Każdy też z państwa powinien przekonywać swoich znajomych, którzy głosowali na PiS, ale są rozczarowani, do tego, by poparły opozycję. Naszą siłą jest też Internet, nie chodzi o hejtowanie, ale o prezentowanie naszych racji.

  Elbląg, Na spotkanie z liderem Nowoczesnej przyszło około stu osób
Na spotkanie z liderem Nowoczesnej przyszło około stu osób (fot. MS)


       Kilka osób z publiczności próbowało wymóc na Ryszardzie Petru deklarację, że będzie ściśle współpracował z Grzegorzem Schetyną, liderem PO. - My się tutaj dogadujemy z różnymi partiami opozycyjnymi, a wy na górze nie potraficie – miał pretensje jeden z uczestników spotkania.
       - Jestem otwarty na współpracę, ale brakuje mi otwartego podejścia ze strony PO. Powinniśmy konsultować swoje pomysły – narzekał Ryszard Petru.
       Nowoczesna w Elblągu nie miała dotychczas dobrych notowań, co pokazały ostatnie wybory samorządowe. Jak Ryszard Petru chce to zmienić? - Od tego jest kampania wyborcza, by przedstawić swoje propozycje. Będziemy wystawiać swojego kandydata na prezydenta Elbląga w najbliższych wyborach samorządowych – odpowiedział na nasze pytanie. - Uważam, że jest to miasto, które ma duży potencjał rozwojowy. Mogę powiedzieć o sobie, bo nie było w tej sprawie dyscypliny klubowej, że głosowałem za przekopem Mierzei Wiślanej, bo uważam że jest szansa, by to był mocny sygnał rozwojowy dla regionu. Sama oczywiście inwestycja nie wystarczy, ważne żeby stworzyć warunki dla inwestycji i logistykę, by Elbląg miał szanse na rozwój. W każdym mieście czy powiecie potrzebny jest ktoś, kto jest przedsiębiorczy, ma wizję, a nie jazgot polityczny. – stwierdził Ryszard Petru.
       Kto będzie kandydatem na prezydenta Elbląga, tego lider Nowoczesnej nie zdradził. - Ogłosimy kandydata w swoim czasie, mamy taką osobę. Będziemy też wystawiać listy kandydatów do sejmiku, do rad miast i gmin– dodał Mirosław Pampuch, poseł Nowoczesnej z Olsztyna, od niedawna skarbnik partii.
      
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Może waszego kandydata poprze elbląskie SLD z Panem Rudnickim. Skoro poparło kandydata PO a wy to prawie to samo ??
 • Rysiek ty wiesz jaki mamy teraz rok ?
 • buuuuu jeden z sześciu kamerunów przyjechał i aż cud, że nie pojechał do ełku hehe. Partia Balcerowicza tzn Sorosa i całej Rotszildowej Rockeffelerowej śmietanki nie miała lepszego kandydata na podstawionego człowieka, który ma omamiać ludzi tak jak od 89 roku robią to Wałęsa, Mazowiecki, Bielecki, Buzek, Tusk, a teraz miało wejść NOWE STARE, tylko lidera nie dopracowali. Kto jeszcze w tych czasach daje się nabierać na tego typu numery ??? Klos. .. .
 • Integracja z Europą, czy integracja z Bliskim Wschodem? To coś, co jest teraz na Zachodzie niewiele ma wspólnego z Europą i jej wartościami. Zgadzam się, że powinniśmy pozostać w UE, ale tym razem na naszych warunkach! Zamiast się z nimi integrować, powinniśmy trzymać kciuki, by upadli, bo słabe euro, to silny złoty! Unię trzeba doić, dopóki istnieje - po to właśnie do niej przystąpiliśmy.
 • A tak poza tym u ciebie w rodzinie wszyscy zdrowi?
 • Towarzysze z Nowoczesnej niech nie myślą, że wystawią sobie nołnejmów i masowo powchodzą na stołki - w samorządowych trzeba mieć dobrych kandydatów, którzy pociągną listy.
 • Sam przyjechał bez Schetyny "cienia"
 • CZy Rysiu opowiadał o wartościach rodzinnych ?
 • Szok! Przyszło jak widać z 50 osób, średnia wieku 50 lat. Większość ma zapewne jeszcze w szufladach legitymacje PZPR, a o świecie czerpie wiedzę z TVN. Wziąłby Rychu choć kochanicę ze sobą, średnia wieku by spadła.
 • Tylko Pis !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  57
  38
  WitoldŁ.(2017-03-18)
 • Po twarzach uczestników tego zgromadzenia widać, że też obchodzą święto 6ciu króli i lubą RUBIKONIE - same tuzy yntelygencji
 • Lider Nowoczesnej to jeden z najbogatszych parlamentarzystów. Według opublikowanego niedawno oświadczenia majątkowego ma niemal milion złotych oszczędności. Do tego 156 tys. euro, 166 tys. dolarów i 150 tys. zł ulokowane w papierach wartościowych. Jest także właścicielem mieszkania (193 m kw. ) o wartości 870 tys. zł oraz dwóch innych lokali, wycenionych odpowiednio na 240 tys. zł i 100 tys. zł. Jeździ Volvo XC60 z 2014 r. W zależności od wyposażenia, jego ceny wahają się od 115 do 220 tys. zł – punktuje tygodnik „ABC”.
Reklama