UWAGA!

----
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • No jak zaczęli pod covid od tygodnia zaliczać również przeziębienia a do tego samemu można sobie wnioskować o skierowanie na test to wkrótce będziemy mieli po 50 tys dziennych pozytywnych wyników PCR (oczywiście bezobjawowych ale kogo takie detal obchodzi). Lekarze dostają 200% pensji, media zarabiają na pryptoreklamie szczepionek, a władza za wykonanie master planu dostanie wille w Szwajcarii jak Kwaśniewski no i oczywiscie granty po 200mln na "badania"dla firm rodzinnych
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    Mr Przeziębienie(2021-03-17)
  • Polska strategia walki z wirusem i kolejne obostrzenia to powielanie zachowań innych krajów. Tyle, że z dużym ale. W „klasyfikacji” zwanej nadprogramowymi zgonami (przyrost zgonów ponad dane statystyczne z lat wcześniejszych)zajmujemy czołowe miejsce na świecie /a w niektórych miesiącach nawet pierwsze na świecie/. W innych krajach są obostrzenia podobne czy identyczne tyle, że stać te kraje na zapewnienie opieki medycznej chorujących osób na poważne choroby. Walczą z wirusem i leczą ludzi na inne choroby tak jak przed pandemią. Umieralność na inne niż wirus choroby jest tam utrzymana na zbliżonym poziomie do lat wcześniejszych. W Polsce tak nie jest. Oczywiście w TVP o takiej statystyce nie mówią. Dzbany mają wierzyć, że rząd robi wszystko dobrze a nawet jeszcze lepiej a służba zdrowia jest wzorowo przygotowana do walki z wirusem i akcji szczepień. Może i jest ale kosztem opieki nad innymi chorymi co dla mnie jest niemoralną strategią. Taka pt. „Ktoś musi umrzeć, żeby ktoś z wirusem wyzdrowiał”.
  • polaki cwaniaki wszystko wiedzą, życie pokazuje inną rzeczywistość.
  • Strategia walki z pandemią powinna uwzględniać uwarunkowania powiedzmy środowiskowe. Sporo osób pisze o Szwecji. Warto porównać Szwecję z Polską. Szwecja - gęstość zaludnienia 24 osób/km² bardzo małe zaludnienie co sprzyja w walce z wirusem. Mentalność społeczeństwa. Zdyscyplinowane wierzące w zalecenia rządu i stosujące te zalecenia. Szwedzi nie są narodem tak wylewnym jak Polacy. Na co dzień żyją raczej bez koniecznych kontaktów z innymi. Polska - gęstość zaludnienia 123 osób/km². ponad 5 razy większa niż Szwecja co utrudnia walkę z pandemią. Mentalność społeczeństwa. Polska to społeczeństwo stadnych imprezowiczów mających często w d. zalecenia i nie mogących się obyć w czasie pandemii bez zapraszania na imieniny, grille czy po prostu do domów - cioci, wujka, babci, dziadka, kuzynów, kuzynek, dobrych przyjaciół. Dwa inne światy. Szwedzka strategia w Polsce to droga do wykończenia Polaków w błyskawicznym tempie ludzi. Chociaż i w Szwecji jest coraz trudniej.
  • Grypa zmarła na covidka.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    0
    Han Solo(2021-03-17)
  • Czy w polskich warunkach środowiskowych strategia powinna polegać na centralnym zarządzaniu przez rząd w formie nakazów czy zakazów dla całego kraju czy tak jak ostatnio dla województw? Takie komusze zarządzanie funkcjonujące od roku. Czy strategia nie powinna opierać się na zaleceniach rządu a decyzje o obostrzeniach i lockdownach czy zdalnym nauczaniu powinny wprowadzać samorządy/gminy w zależności od sytuacji ? Moim zdaniem opozycja (zwolennicy rozwoju i znaczenia samorządów )powinna taką strategię opracować i zaproponować. Dziwię się, że jakiegoś dokumentu pt. „Strategia walki z koronawirusem” opozycja nie przedstawiła społeczeństwu jako alternatywę dla działań rządu. Na przykład warunki środowiskowe w naszym województwie są mocno zróżnicowane np. bardzo różna gęstość zaludnienia poszczególnych gmin skutkuje różną/małą ilością zachorowań i obostrzenia też powinny być zróżnicowane. Jest dla mnie rzeczą niezrozumiałą dlaczego dzieci np. w gminach gdzie psy d. szczekają a zachorowań nie ma, muszą uczyć się zdalnie, knajpa pod kościołem czyli lokalny Facebook jest zamknięta - choć ilość wykrytych zakażeń jest śladowa czy zerowa.
  • Mam nadzieję, że politycy odpowiedzialni za luzowanie obostrzeń w lutym, świadomi zagrożenia na podstawie obostrzeń w innych krajach w tym czasie, w celu uzyskania aprobaty społeczeństwa i głosów w przyszłych wyborach, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    4
    głos narodu(2021-03-17)
  • @Gdzie ona jest ? - Ani minister ani rząd nic Ci nie wyjaśni. .. bo "ONI"są jak dziecko we mgle. Nie wiedzą gdzie są i gdzie iść. ..
  • Mądre elblongi, co nie wierzycie w pandemię- idźcie do kośćiółka, macie otwarte, i chorujcie na zdtowie. Nikt wam nie zabrania.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    5
    zając(2021-03-17)
  • Za to w kosciolach i muzeach brak wirusa. Jest super. Premierek dobrze zarzadza, Polska najlepiej sobie radzi na tle pozostalyh panstw UE, tylko zobaczcie jak waluta stoi. Anglie mial szlag trafic, a tu 3 m-ce od wyjscia z eurokolhozu i zaraz funt po 6 zeta bedzie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Bzdury(2021-03-17)
  • Jezeli w robocie się zarazę to pozwe pracodawce, jest zalecenie zdalnej to sie stosowac a nie narazac ludzi, kropka pl
  • Mróz odpuścił i wiadomo zaczynają się wiosenne infekcje wirusowe. Współczuję tym którzy ciężko przechodzą tego wirusa.
Reklama