UWAGA!

Rzecznik bliżej obywateli

Terenowe biuro Rzecznika Praw Obywatelskich może zostać otwarte w Elblągu. W całym kraju mają powstać trzy takie jednostki.

Pierwszy Terenowy Zespół Biura Rzecznika Praw Obywatelskich otwarto dziś we Wrocławiu.
     - Rzecznik Praw Obywatelskich profesor Andrzej Zoll zaproponował właśnie Elbląg na siedzibę swojego kolejnego terenowego biura - zapewniał podczas konferencji prasowej elbląski poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski. - Elbląg leży dokładnie w środku między wschodem a zachodem. Byłby to jedyny terenowy oddział dla Polski Północnej - dodaje poseł.
     - O lokalizacji terenowego oddziału decyduje między innymi ilość spraw, które spływają do rzecznika z danego terenu - wyjaśnia tymczasem Maciej Lis szef nowo otwartego biura rzecznika we Wrocławiu - Elbląg wydaje się odpowiednim miejscem, bo jest na granicy Kujaw, Mazur i Pomorza Gdańskiego.
     Prócz ośrodka we Wrocławiu mają powstać jeszcze dwa terenowe Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Decyzje zapadną prawdopodobnie w przyszłym roku. Na wskazaną przez rzecznika lokalizację musi zgodzić się Sejm. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich rozpatruje zasadność skarg ludzi na działania urzędów, innych instytucji i osób państwowych.
P
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A moim zdaniem to bardzo duzy nietakt w kierunku Olsztyna. Nasza cudowna stolica regionu zapewne poczuje sie urazona i bedzie nam wszystkim bardzo wstyd :(. Proponuje tak wogole stolice Polski takze przeniesc do Olsztyna (czy jak sie tam ta dziura nazywa)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblag(2004-07-27)
 • Mam kolegów w Olsztynie i strasznie ich denerwuje jak mówi się o ich MNIEŚCIE (to nie błąd) OLSZTYŃ. Proponuję, aby wśród elblążąn rozpropagować tę nazwę, a co?
 • Wiesz Heniu tak sobie mysle, ze jak kazdy powie dziura i zadupie to i tak bedziemy wiedziec o co chodzi :)
 • Pan poseł robi sobie reklamę i koniecznie chce wykazać swoje zasługi przed kończącą się kadencją. Panie pośle, dlaczego był Pan za naszą przynależnością do woj. warmińsko-mazurskiego? Kiedy nie będziemy musieli bać się powodzi na naszych Żyławach? Dlaczego, chociaż plany były dużo wcześniej znane, orzecznictwo ZUS zostało przeniesione do Olsztyna? Dlaczego nie mówi Pan nic o tym, że PEFRON i SOLIDARNOŚĆ zbierali podpisy, za przywróceniem orzecznictwa? Na pewno poparła Nas Pani poseł Joanna Sosnowska. Co posłowie tej kadencji zrobili dla Elbląga?
Reklama