UWAGA!

Są pieniądze na SOK-i

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne mogą starać się o pieniądze z Ministerstwa Gospodarki i Pracy na utworzenie szkolnych ośrodków kariery. Wnioski można składać do 31 maja. Do podziału są 2 miliony złotych.

Szkolne Ośrodki Kariery tworzone są w ramach programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów "Pierwsza Praca". Ich celem jest przygotowywanie młodych ludzi do wejścia w dorosłość i podjęcia pracy zawodowej.
     Pierwsze SOK-i powstały w 2003 r. Było ich wówczas 157. Rok później utworzono 76 kolejnych, na które Ministerstwo Gospodarki i Pracy przekazało milion złotych. Duże zainteresowanie szkół tworzeniem tego typu ośrodków sprawiło, że ministerstwo postanowiło przyznać w 2005 r. na ten cel dwa miliony złotych.
     O grant na utworzenie Szkolnego Ośrodka Kariery mogą ubiegać się publiczne szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, po uzyskaniu pisemnej zgody organu prowadzącego. Termin składania wniosków upływa 31 maja. Szczegółowe informacje oraz wzory wniosków dostępne są na stronach: www.1praca.gov.pl, www.ohp.pl/ohp.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama