UWAGA!

Są wątpliwości...

W Elblągu mają powstać studia eksternistyczne i biuro informacyjno - rekrutacyjne uczelni, która swoją siedzibę ma w Warszawie - sprawa budzi jednak w mieście wiele wątpliwości.

Wiele osób pamięta kłopoty i długi, jakie ma jedna z powstałych kilka lat temu elbląskich prywatnych szkół wyższych. Wątpliwości może budzić również to, że rektor szkoły, która teraz chce uczyć elblążan, ma sprawy w sądach m.in. o wyprowadzenie pieniędzy z poprzedniej uczelni, którą kierował.
     Od kilku tygodni działa w Elblągu biuro informacyjno – rekrutacyjne Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie, która w październiku chce rozpocząć politologiczne studia eksternistyczne. Nazwano je „Collegium Unia Europejska – Wschód”.
     - Warszawska uczelnia ma zezwolenie na działalność, może w związku z tym prowadzić punkt informacyjno - rekrutacyjny i studia eksternistyczne - powiedział nam dziś Daniel Kozdęba z gabinetu politycznego ministra edukacji. - Takie studia z założenia nie przewidują zajęć na terenie szkoły, bo student dostanie materiał do ręki, sam na podstawie tego materiału będzie się uczył, a później zdawał egzamin w siedzibie uczelni.
     Kozdęba dodaje, że punkt informacyjny uczelnia ma prawo prowadzić, byleby zajęcia nie odbywały się w Elblągu, bo na to warszawska szkoła nie ma pozwolenia. Jak wyjaśniał w czasie spotkania z dziennikarzami dyrektor Collegium Unia Europejska – Wschód, dziennikarz radiowy i telewizyjny Wojciech Dmochowski, nauka ma się odbywać za pomocą nowoczesnych technik multimedialnych i Internetu. Studenci mają m.in. otrzymywać wykłady nagrane na płytach CD z profesorami będą mogli kontaktować się przez Internet, a egzaminy mają odbywać się w Warszawie.
     Rektorem Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie jest Marek G., znany z publikacji prasowych z czasów, gdy był rektorem Wyższej Szkoły Dziennikarstwa im. Wańkowicza. Jak powiedział nam obecny jej rektor, Michał Bogusławski, jego poprzednik ma na swoim koncie oskarżenia o wyprowadzenie ponad 10 milionów złotych z kasy uczelni oraz sprawę karną.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zastanawiam się komu przeszkadza nowa szkoła w Elblągu?Stanowić może prawdziwą konkurencję dla Lokalnych prywatnych gdyż wykład,nawet w postaci elektronicznej takich intelektualistów jak Prof. Krzemiński,Śpiewak,Wieczirkiewicz,Wyka czy Staniszkiś to kontakt z rzeczywistą akademicką elitą,której-pomimo istnienia w Elblągu kilku uczelni-po prostu nie ma.Niech autor?autorka?notki poda mi nazwiska,choć kilku lokalnych wykładowców,którzy stanowią autorytet naukowy w kraju,o nauki społeczne chodzi-dla ułatwienia tak podaję.I niech "gwiazda"miejscowego dziennikarstwa sprawdzi wcześniej hasło:stachanowska inteligencja.Miłej pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Virginia Woolf(2004-09-18)
 • a ja nie rozumiem. Co to znaczy "są wątpliwości..." kiedy poniżej napisane jest jasno, że uczelnia działa w majestacie prawa? Hę? czy chodzi tylko o wywołanie negatywnego skojarzenia wśród czytelników?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tepiący spiski(2004-09-18)
 • KOLEJNA WYŻSZA SZKOLA GOTOWANIA NA GAZIE I GŁUPOCIE NAIWNIAKÓW... A MOŻE BY TAK COŚ RZECZYWISTEGO NIE WIRTUALNEGO.
 • Tepiący spiski - przyzwolenie jest na punkt informacyjno-rekrutacyjny Collegium Wyższej Szkoły Stosunków... w hoteluElzam^_^ (wejście odGeremów~_~)
 • AKADEMIA PANA KLEKSA :-), albo szkoła krzak jak mawiają inni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  123456789(2004-09-18)
 • kompletna bzdura, same nazwiska nie gwarantują właściwego sposobu nauczania. W podobny sposob Hołowczyc mógł by założyc internetowa szkołe nauki jazdy a Otylia Jedrzejczak korespondencyjny kurs pływania z wykładami na CD.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realista(2004-09-20)
 • heh..a tak się składa że ja w stolicy w tejże szkole robie studia podyplomowe i jestem bardzo zadowolony - atmosfera przyjazna, ludzie kompetentni, pracownie dobrze wyposażone...nic tylko się uczyć. Stosunek do studenta jest taki jak być powinien - płacisz więc wymagaj. Nie ma czegoś takeigo ze zajęcia są odwołane , zaliczasz do oporu ( nie jest łatwo ale przeciez w koncu kazdy sie musi nauczyc...), wycieczki, seminaria, spotkania z urzędnikami MSZ to norma. bardzo mnie siem tam podobie:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  głąb(2004-09-20)
Reklama