UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Saber Strike - 15" – strzelania bojowe

 
Elbląg, "Saber Strike - 15"  – strzelania bojowe
fot. kpr. Daniel Chojak

Dla ćwiczących w ramach „Saber Strike – 15” wojsk, wtorek jest początkiem bojowych strzelań. We wczesnych godzinach rannych, rozległa się kanonada niemieckiej baterii artylerii samobieżnej, wyposażonej w 155mm haubice PzH 2000. Bateria zapewniła wsparcie ogniowe sojuszniczych pododdziałów czołgów, wykonujących natarcie na kierunku Bucierz – Mielno.

 Niemieccy artylerzyści, których stanowiska ogniowe były rozlokowane w rejonie Ziemska, po otrzymaniu rozkazu do przygotowania i wykonania zadań ogniowych, wypracowaniu danych do strzelania, rozpoczęli ostrzeliwanie wskazanych pozycji przeciwnika. Ogień korygowała grupa rozpoznania artyleryjskiego, która na wysuniętych stanowiskach obserwowała skuteczność prowadzonego ognia oraz korygowała dane do kolejnych salw ogniowych. Bateria, która wspierała nacierające wojska, wchodzi w skład ćwiczącego na drawskim poligonie 295 dywizjonu artylerii Brygady Francusko – Niemieckiej.
       Artyleria wspierała duńskie czołgi Leopard 2A5, które realizowały w dniu dzisiejszym natarcie ze strzelaniem bojowym. Działania swoich pancerniaków obserwował Szef Sztabu duńskiej armii. Generał dywizji Hans – Christian Mathiensen przyleciał do Drawska z roboczą wizytą wraz z oficerami swego sztabu a obserwacja działania pododdziału czołgów duńskiej armii była pierwszym punktem jego wizyty. Następnie generał Mathiensen w towarzystwie Kierownika Ćwiczenia – Zastępcy Dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej, płk Piotra Bieńka, zapoznał się z sytuacją taktyczną, obsadą kierownictwa ćwiczenia oraz rozmieszczeniem komórek organizacyjnych. Szef Sztabu duńskiej armii spotkał się także ze swoimi żołnierzami przy wspólnej kolacji.
mjr Zbigniew Tuszyński, Szef Zespołu Prasowego Ćwiczenia
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama