UWAGA!

Sądy odwołują rozprawy także w kwietniu (aktualizacja)

 Elbląg, Sądy odwołują rozprawy także w kwietniu (aktualizacja)

Elbląskie sądy odwołały wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne do końca marca 2020 roku. Decyzja związana jest rozpowszechnianiem się koronawirusa, ma ona nie dotyczyć spraw pilnych. Dzisiaj (23 marca) rzecznik prasowy poinformował o przedłużeniu okresu obowiązywania decyzji także na kwiecień. 

Jak informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu, zniesione zostają wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne sądu w okresie od 13 do 31 marca 2020 roku.

- To nie dotyczy spraw pilnych, których katalog zostanie ogłoszony w terminie późniejszym. Zarządzenie to zostało zamieszczone na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Elblągu. Ponadto osobnym zarządzeniem, również zamieszczonym na stronie internetowej Sądu Okręgowego, ograniczony został dostęp interesantów do sądu - informuje rzecznik.

Podobną decyzję podjął prezes Sądu Rejonowego w Elblągu. Sądy skierują informacje indywidualne do osób, których miały dotyczyć zniesione rozprawy i posiedzenia jawne.

Interesanci proszeni są także, by komunikowali się z sądami telefonicznie lub mailowo. Szczegółowe informacje o telefonach znajdują się na stronie internetowej sądów. 

- Informacje o rozprawach i posiedzeniach jawnych (w tym dotyczących odroczonego ogłoszenia orzeczeń), które się odbędą, tj. nie zostały odwołane, będą na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych sądów okręgu elbląskiego. Informacje te będą miały charakter zanonimizowany, ale czytelny dla stron i innych uczestników danego postępowania, w szczególności będą zawierały sygnaturę akt sprawy. Wskazane jest zatem, aby w razie niedotarcia do strony (świadka, biegłego, itd.) informacji o odwołaniu rozprawy bądź posiedzenia jawnego, co powinno być regułą, przed udaniem się do sądu osoby te upewniły się, czy taka rozprawa bądź posiedzenie faktycznie się odbędzie - uzupełnia sędzia Tomasz Koronowski.

 

Aktualizacja z 23 marca: Zarządzeniami prezesów sądów okręgu elbląskiego zniesione zostały także wszystkie te wyznaczone terminy rozpraw i posiedzeń jawnych, które miały się odbyć w kwietniu, poza sprawami pilnymi, których katalog się nie zmienił. Na stronach internetowych sądów sukcesywnie zamieszczane będą wykazy rozpraw i posiedzeń – zarówno tych, które się odbędą, jak i tych, które zostały zniesione. Interesanci proszeni są o ograniczenie kontaktów z sądami do poczty elektronicznej i formy telefonicznej - napisał do nas Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo dobra decyzja, inne urzędy i zakłady tez powinny być zamknięte. Dużo osób w rodzinach kursuje do Niemiec, Czech czy w inne miejsca np. kierowcy tirów a ich rodziny chodzą do pracy i grom wie co przynoszą. Narażają innych. Powinny być ewentualnie poustawiane skrzynki wrzutowe przy wejściach aby nie narażać pracowników przez 8h na kontakt z całą grupą klientów tez niewiadomego otoczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  15
  zaniepokojony(2020-03-12)
 • ciężki orzech bo jaki ma to sens, że dzieci siedzą w domu a rodzice codziennie z pracy zarazki im przynoszą hmm??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  5
  obserwujący(2020-03-12)
 • Praca w sądzie to nie tylko rozprawy, a dodatkowo coś co się wstrzymuje lub odwołuje, później będzie trzeba nadrobić. Kto jest przyzwyczajony do pracy, to to rozumie, a kto pracą się nie splamił, dalej będzie bez sensu hejtował wszystko co uda mu się przesylabizować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  10
  Liściem(2020-03-12)
 • I czego się dziwicie, skoro WHO ogłosiło pandemię. Bardzo słuszna i odpowiedzialna decyzja, minimalizować ryzyko zarażenia wirusem.
 • Nie mów,ze masz jakąś pracę,hehehe
 • A co z Urzędami?ludzie łazą ciągle bezmyslnie narażając pracownikow! Matki dzieci do 12 lat wezmą zwolnienia a reszta co? Nie dosc ze pracuje za nich to jeszcze naraża wlasne zdrowie! Ciekawe ile pracodawca zapłaci odszkodowania jak narazi pracownika na zarażenie wirusem!!!
 • A gdzie te wszystkie Junkery, Jourowe, Tuski, Schulze i inni. Jak trzeba wziąć się za robotę to cisza. A jak wtryniać się w nie swoje sprawy to jacy byli hałaśliwi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  18
  anty_UE(2020-03-13)
 • Po 1 nie dajmy się zwariowac, po 2 część pracowników tych mniej oddanych pracy będzie po prostu wykorzystywac sytuację na zwolnienia lekarskie, tak jak w przypadku brania zwolnien od psychiatry! Reszta będzie siedziec i pracowac za nich więc jak jest z tą pandemią?
 • w Sądzie na prostą rozprawę w sprawie gospodarczej czeka się 3-4 lata, państwo z DYKTY.
 • Dlaczego w skateparku dzieci na hulajnogach jezdzą, po galerii handlowej sie wlocza? Prosze elblaska policje o interwencje, patrole i ukaranie rodzicow za brak nalezytej opieki. Mamy stan zagrozenia epidemiologicznego!!!
 • To skrajna nieodpowiedzialność. Właśnie oni powinni pracować bo są najdalej od społeczeństwa.
 • Właśnie widzę jak bohatersko wszyscy ze świeczników nagle poznikali, w Brukselce tez puste korytarze, nikt nic od nikogo nie chce a kandydaci do wyborów wraz z otoczeniem też poznikali. Na placu boju zostanie tylko zwykły pracownik bo ktos w tym kraju musi cos robic.
Reklama