[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Samorząd i pozarządowcy

Elbląg, Jacek Protas
Jacek Protas (fot. AD).

Marszałek Jacek Protas spotkał się wczoraj (8 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim z przedstawicielami organizacji pozarządowych, by podsumować ubiegłoroczną współpracę oraz wykorzystanie funduszy unijnych w regionie.

Wiodącym tematem była aktywność organizacji pozarządowych, które wykonują zlecone przez Samorząd zadania z obszarów m.in. pomocy społecznej, kultury, turystyki i sportu.
      
       W ostatnich dziesięciu latach liczba fundacji oraz stowarzyszeń na Warmii, Mazurach i Powiślu potroiła się do ponad 3,6 tysięcy. W 2009 r. Samorząd przekazał im 7,5 mln zł, a tegoroczne dotacje z budżetu województwa wyniosą prawie 7,8 mln zł, z czego 4 mln zł otrzymają organizacje sportowe. Trzeci sektor, jak często określa się organizacje pozarządowe, korzysta również z funduszy europejskich, za pomocą których są finansowane istotne dla społeczeństwa inicjatywy.
       – Organizacje mają już pewne doświadczenie i umiejętności. Do listopada 2009 r. aż 25 proc. umów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki podpisaliśmy z organizacjami pozarządowymi – mówi marszałek Jacek Protas. – Obserwuję rosnącą aktywność tych instytucji także na terenach wiejskich. Sięgają one coraz częściej po pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
       Wizyta członków Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Urzędzie Marszałkowskim była także okazją do omówienia kampanii 1% dla Warmii i Mazur, promującej przekazanie procenta podatku dochodowego regionalnym organizacjom pożytku publicznego.
      
      
      
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama