UWAGA!

Sąsiedzka czujność

 Elbląg, Stare Miasto jest jednym z czterech rejonów Elbląga, w których zostanie wdrożony program ”Sąsiedzka czujność”
Stare Miasto jest jednym z czterech rejonów Elbląga, w których zostanie wdrożony program ”Sąsiedzka czujność”

Komenda Miejska Policji w Elblągu wytypowała cztery rejony miasta, w których zostanie wdrożony program "Sąsiedzka czujność".

Są to dzielnice: Kępa Północna, Osiedle za Politechniką, Stare Miasto oraz rejon w obrębie ulic Nowowiejskiej, Traugutta, Słonecznej i 12 lutego.
     Głównym celem tego programu jest przygotowanie mieszkańców miasta do podejmowania wspólnych działań w trosce o bezpieczeństwo. Program obejmuje działania, które mogą podjąć często sami mieszkańcy w celu poprawy bezpieczeństwa na swoich osiedlach, poprzez dążenie do zlikwidowania anonimowości w społecznościach lokalnych, budowanie systemów sąsiedzkiej pomocy, informacji o zagrożeniach, tworzenie potrzeby wzajemnego zainteresowania mieszkańców wspólnymi sprawami bezpieczeństwa np. samochodami na osiedlowym parkingu, osobami obcymi na klatce schodowej.
     Kolejne etapy programu zakładają zebranie niezbędnych danych dotyczących wytypowanych rejonów-dzielnic, dokonanie analizy danych i ich interpretacje oraz ustalenie zaplanowanych działań.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Proponuję programem tym objąć 100% miasta i... zlikwidować Policję. Sami się obronimy! Ale fajny pomysł.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Anastazy(2001-03-09)
  • program taki funkcjonuje juz od jakiegos czasu na osiedlu dajtki w olsztynie, pierwszym jego etapem bylo poznanie ze soba sasiadow (okazuje sie ze ludzie mieszkaja obok siebie i sie nie znaja) potem uczono jak aktywizowac mieszkancow i jak reagowac na obcych i podejrzanych... ten program dziala i ma sie dobrze a przestepczosc (co najwazniesze) w obrebie osiedla znaczenie spadla. Zycze przede wszystkim innego podejscia niz wyzej podpisany
Reklama