UWAGA!

Sąsiedzkie problemy i złośliwości (SMS 05)

Elbląg, Mł. asp. Michał Szymański
Mł. asp. Michał Szymański (fot. KMP Elbląg)

Bolączką dzielnicowego są nieporozumienia sąsiedzkie. A to jeden drugiemu zajmie miejsce parkingowe – złośliwie, oczywiście. To znowu pojawia się kłopot z wywozem śmieci bądź zbyt głośnym słuchaniem muzyki. Do rozdzielania zwaśnionych stron rusza mł. asp. Michał Szymański, rewir I, rejon VI.

Jako dzielnicowy pracuje od 5 lat. Lubi swoją pracę.
       - Zdarzają się różne sytuacje, ludzie mają różne problemy – mówi. - Najczęściej sąsiedzkie, które dotyczą nieporozumień w kwestii wywozu śmieci, zakłócania ciszy nocnej. Niektórzy wielokrotnie zgłaszają, że ich sąsiad to lub to zrobił nie tak. Czasem jednak wystarczy odrobina dobrej woli, by konflikt załagodzić. Inne często powtarzające się problemy dotyczą rodzin. Nasza praca polega na spotykaniu się z ludźmi i ja to lubię – dodaje.
       Mł. asp. Michał Szymański – tak jak inni koledzy dzielnicowi – pracuje w systemie dwuzmianowym – w godz. 6-22. Sam przyznaje, że wolnego czasu nie ma zbyt wiele. Każdą chwilę bez pracy poświęca więc żonie i dziecku. Lubi też jeździć na rowerze.
      
       Mł. asp. Michał Szymański, rewir I, rejon VI: 1 Maja (1-41niep.; 2-46 parz.), 12-go Lutego, Aleja Tysiąclecia, Armii Krajowej, Chmurna, Garncarska, Giermków, Godlewskiego, Gołębia, Hetmańska, Janowska, Kręgielna, Królewiecka (2-54 i 1-51), Krótka, Leszno, Mączna,
       Pestalozziego, Plac Solidarności, Plac Słowiański, Plac Wolności, Pocztowa, Powstańców Warszawskich, Rycerska, Skwer M.Sawicza, Skwer W. Rebinina, Szkolna, Szpitalna, Winna, Zacisze, Ślusarska.
      
       Nr SMS-owy: 05
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA05. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej)Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       Mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama