UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Schronienie dla ambitnych

Przemoc w rodzinie nie jest zjawiskiem nowym czy marginalnym. Nad swoimi żonami i dziećmi znęcają się zarówno ludzie prości jak i wykształceni. Gdzie mogą szukać pomocy maltretowane kobiety, które razem z dziećmi uciekły od mężów tyranów?

4 lata temu w Elblągu zostało powołane do życia Towarzystwo Pomocy "Dajmy szansę". Rok później z jego inicjatywy powstał Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Placówka jest prowadzona jako zadanie zlecone Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i uzupełnia zakres działań pomocy społecznej.
     - Trafiają do nas kobiety - ofiary agresji, najczęściej alkoholowej - mówi Maria Kasprzycka, szef Ośrodka Interwencji Kryzysowej. - Znajdują tu schronienie i fachową pomoc. Muszą bronić się przed przemocą i walczyć o godne życie dla siebie i swoich dzieci.
     Maria Kasprzycka podkreśla jednocześnie, że nie jest to przytułek dla bezdomnych czy niezaradnych życiowo pań.
     - Ośrodek ma służyć pomocą kobietom, które znalazły się w sytuacji naprawdę kryzysowej - wyjaśnia. - Mają czas na przeorganizowanie swojego życia.
     Kobiety które zwracają się o pomoc do ośrodka otrzymują dach nad głową (do dyspozycji jest osiem pokoi), posiłki, jak również specjalistyczne wsparcie psychologa, a dzieci - pedagoga.
     - Pomocą służy również prawnik, który doradza w sprawach rozwodowych lub innych rozwiązaniach sądowych - dodaje M. Kasprzycka. - Najważniejsze jednak, aby kobiety chciały sobie pomóc same.
     W styczniu Ośrodek Interwencji Kryzysowej będzie prowadzić akcję prewencyjną w szkołach i lokalnych mediach na temat, jak bronić się przed przemocą domową. Akcja będzie miała na celu zwiększenie świadomości i uwrażliwienie elblążan na ten drastyczny, ale bardzo rzeczywisty problem.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama