UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ścieżka Kościelna zamknięta

 
Elbląg, Mieszkańcy i turyści nie przejdą Ścieżką Kościelną do 15 czerwca
Mieszkańcy i turyści nie przejdą Ścieżką Kościelną do 15 czerwca (fot. Anna Dembińska)

Jeden z najstarszych zabytków Elbląga – Ścieżka Kościelna - został zamknięty. Mieszkańcy i turyści nie mogę nią spacerować, bo parafia św. Mikołaja rozpoczęła remont dachu swojego budynku, przylegającego do ścieżki. - Nie mogę ryzykować bezpieczeństwa przechodniów, by komuś na przykład dachówka spadła na głowę – mówi proboszcz parafii.

- Rozpoczął się sezon turystyczny, a jeden z najciekawszych zabytków Elbląga, jest wyłączony z użytkowania – zaalarmował nas jeden z Czytelników. Bramy z obu stron Ścieżki Kościelnej są zamknięte, wiszą na nich tabliczki z napisem „Przejścia nie ma”.
       - Musieliśmy zamknąć Ścieżkę Kościelną, bo rozpoczęliśmy remont dachu budynku parafialnego – przyznaje ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja. - Na środku ścieżki stoi rusztowanie, nie mogę ryzykować bezpieczeństwa przechodniów, by komuś na przykład dachówka spadła na głowę.
       Remont dachu parafialnego budynku ma się zakończyć do 15 czerwca, więc elblążanie i turyści muszą się uzbroić w cierpliwość. - Nie dało się przeprowadzić remontu w innym terminie, bo przy pracach na dachu najważniejsza jest pogoda, dlatego robimy to teraz – wyjaśnia ksiądz proboszcz.
       Jak dodaje, to parafia opiekuje się Ścieżką Kościelną, otwiera ją o godz. 6 i zamyka o 19, a także sprząta, bo niestety przechodnie zostawiają na niej różnego rodzaju śmieci.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama