UWAGA!

Ścieżką rowerową z Elbląga do Pogrodzia

 Elbląg, Droga krajowa nr 504,
Droga krajowa nr 504, fot. Michał Skroboszewski

Wzdłuż drogi wojewódzkiej 504, od Dąbrowy do Pogrodzia, ma powstać ścieżka rowerowa. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił właśnie przetarg na wykonanie jej dokumentacji projektowej.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie 16 grudnia br. ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej przy drodze nr 504. Ścieżka ma powstać od miejscowości Dąbrowa-Kolonia (koniec granic administracyjnych Elbląga) do Pogrodzia.

Jak czytamy w dokumentach przetargowych: „projekt ma obejmować budowę ścieżki rowerowej o szerokości minimum 2,50 m, zlokalizowanej przy drodze wojewódzkiej nr 504 na odcinku od km około 9+280 do km około 21+714”. Zaprojektowane zostanie również Miejsce Obsługi Rowerzystów. Ścieżka ma być połączona z istniejącą już drogą rowerową na terenie Elbląga. Na wykonanie i dostarczenie kompletnej dokumentacji projektowej firma, która wygra przetarg, będzie miała siedem miesięcy od daty podpisania umowy".

Przypomnijmy, że w budżecie Elbląga na 2021 rok zaplanowano środki finansowe na przygotowanie dokumentacji budowy ścieżki pieszo-rowerowej z ul. Fromborskiej do Dąbrowy (230 tys. zł), a więc w granicach Elbląga. Jeśli te dwie inwestycje zostaną zrealizowane (miejska i wojewódzka), to do Pogrodzia rowerzyści dojadą bezpiecznie ścieżką bezpośrednio z Elbląga, z ulicy Fromborskiej. Nie znamy jeszcze dokładnego terminu realizacji obu inwestycji. Władze województwa na ten cel mają pozyskać fundusze unijne, a termin realizacji inwestycji ma wynieść około dwóch lat.

Do sprawy wrócimy. 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Świetna informacja, ja i mój rower czekamy. Chciałbym aby ścieżka była z masy bitumicznej, byle nie z kostki betonowej.
 • Super wiadomość!!! Właśnie takie inwestycje to gigantyczny plus dla zdrowia obywateli. Na tej inwestycji tylko i wyłącznie zarobimy, bo każda aktywność fizyczna i rekreacyjna to oszczędności w służbie zdrowia. Nic tak zdrowia nie poprawia jak odpowiednia dieta i ruch. Moje gratulacje! Będę ta ścieżka bardzo często podróżował rowerem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  76
  5
  Piękna sprawa(2020-12-29)
 • Szkoda, że nie ma ścieżki rowerowej wzdłuż torów w kierunku Malborka. Takie trasy rowerowe to jest najpiękniejsza rzecz na świecie. W Holandii maja cała siatkę tego typu tras.
 • ttt Polska to / MEKSYK/ - nie NIDERLANDIA
 • Kiedy będzie ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki i do woj pomorskiego. CO ??? SZYBKO NIE BEDZIE bo ci z U M ratusza zamykają wszystkie obiekty sportowe. Z nowym rokiem paszli won RATUSZA, tego sobie życzymy.
 • @Gosc7744 - U nas tereny przy torach to własność którejś z wielu spółek PKP. Wystarczy spojrzeć na stan kolei i już wiadomo, że u nas nie ma szans na takie pomysły, klasycznie brak kasy, brak chęci. Poza terenem PKP są tereny prywatne i temat pewnie jeszcze cięższy do zrobienia.
 • Dopóki nie zobaczę to nie uwierzę, jak w nazwie decydenta o inwestycji jest Olsztyn.
 • Czekam na decyzje o dokończeniu szosy z Tolkmicka do Fromborka nad Zalewem wzdłuż torów.
 • Ścieżka rowerowa z krawężnikami jak to zwykle bywa, w Polsce chorym kraju
 • Ścieżka ma powstać od miejscowości Dąbrowa do Pogrodzia. A czy przypadkiem Dąbrowa nie jest dzielnicą Elblaga a nie oddzielną miejscowością.
 • Super wiadomość. Pytanie tylko dlaczego dopiero od Dąbrowy? Nie każdym typem roweru da się "normalnie"przejechać odcinek Green Velo z Elbląga do Dąbrowy. Należy czekać na dalszy ciąg aż do Fromborka i następnie Braniewa. I oczywiście popieram wniosek o nawierzchnię bitumiczną.
 • Olsztyn już obiecał S22 do Malborka. .. tak samo ta ścieżka będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Gosc123(2020-12-29)
Reklama