UWAGA!

Segregowanie śmieci się opłaca

 Elbląg, Segregowanie śmieci się opłaca
fot. Anna Dembińska

Drzewa, krzewy i zioła w zamian za śmieci? Chyba już nikogo w Elblągu nie dziwi akcja organizowana przez elbląski Zakład Utylizacji Odpadów. W tym roku mieszkańcy po raz ósmy mieli okazję za nakrętki, baterie i inne posegregowane odpady otrzymać rośliny. Zobacz zdjęcia.

Dziś (23 maja) od wczesnych godzin rannych na Placu Kazimierza Jagiellończyka gromadzili się elblążanie. - Byliśmy jako trzeci w kolejce – przyznała pani Ada. - O godz. 7 była już spora gromadka ludzi. Lepiej jest być wcześniej, bo przynajmniej jest w czym wybierać.
       Kolejki nie malały, a chętnych do wymiany śmieci na drzewka było coraz więcej. – Przyszło zdecydowanie więcej elblążan niż w tamtym roku i przyniesiono bardzo dużo odpadów – informował Marian Wojtkowski, dyrektor ZUO. - Bardzo się cieszę, że przyniesiono tak dużo elektroniki, bo jest to sprzęt dość problematyczny, a teraz dobrze to zagospodarujemy. Cieszy też fakt, że ludzie sortują odpady, bo to widać, że się do tego przykładają i codziennie, i raz do roku, podczas Dni Recyklingu.
       - Przyszłyśmy o godz. 8.30 – mówiła pani Małgosia. - Miałyśmy 5000 sztuk nakrętek, 30 baterii i kilka drobnych elementów elektrycznych, jak choćby kable. Jesteśmy tu po raz pierwszy, bo całą rodziną zbierałyśmy to przez 2 lata.
       - Jestem tu trzeci raz – opowiadała pani Dorota. - W tym roku stoję od godz. 8.20. Co roku próbujemy zebrać tych odpadów jak najwięcej. W tym roku mieliśmy 2000 sztuk nakrętek, 300 sztuk baterii i butelki plastikowe.
       Wymianie odpadów towarzyszyły występy dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, koncert Aleksandry Wróbel oraz konkursy.
       A co dzieje się z posegregowanymi odpadami zebranymi podczas festynu?
       - Odpady zostają policzone, zważone, zmierzone i w zależności od jakości tego materiału, przekazane są do recyklingu – tłumaczył Marian Wojtkowski.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Posegreguj, przechowaj, oddaj. Ogólne koszty tych czynności przewyższają korzyści finansowe z segregowania.
 • Według mnie obecne ceny za śmieci nie motywują do sortowania.to skandal żeby za sortowane śmieci płacić 8 a za niesortowane 10. Sortowane powinny być odbierane gratis. A niesortowane za 100 to by była motywacja do sortowania i zniknęły by wysypiska. Ale chyba rządowi to odpowiada.
 • piękna impreza! potrzebna tak samo jak czytanie książek, bo odciąga od telewizora. Gratulacje dla wszystkich myślących!!!
 • Idz sie lecz d...u, smolenskimaniaku czy ty wiesz co wogole piszesz ile duda ci zqplacil
 • Swiete slowa jarek za samolot wojne z ruskami rozpeta hehe
 • Widac ze jak zwykle d...e z pisu smolenscy-sekciarze nie na temat az tak wam jarek zryl dekle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  jojojo(2015-05-24)
 • utylizacja odpadów poparta przepisami prawa to doskonały biznes żaden inny nie jest tak lobbowany przez polityków, mafia w USA zajmuje się śmieciami nic dodać nic ująć.
 • trzeba czipować ludzi na sortowanie śmieci może rząd się ujmie za biednymi ludzmi
 • Mam 2 stare tv, monitor, komputer. .. .jakbym to oddal na tym smiesznym zlocie to na pol drzewka by wystarczylo. .. jutro to wyj. .. .na smietnik za ich skapstwo i kare, bo drzewka dac nie chcieli. .. skad mialbym wziac 8 tv zeby dostac jedno drzewko???? Porazka ta cala pseudo akcja
 • nie wiem czemu paru lemingów myśli, że jak nie segreguje śmieci to są cool - to co, lepiej wszystkie śmieciory do dołu i zasypać wapnem? PS. a w ogóle to bardzije powinni ludzi uczyć nie-produkowania śmieci, szczególnie przy kupowaniu chińskiej tandety z PVC w korpomarketach :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  PolskiAnarchista(2015-05-24)
Reklama