UWAGA!

Sesja w Pasłęku zgodnie z planem. Czytelnik: a co z apelem "zostań w domu"?

 Elbląg, Sesja w Pasłęku zgodnie z planem. Czytelnik: a co z apelem "zostań w domu"?
fot. Michał Skroboszwski

Na piątek (20 marca) zaplanowano sesję Rady Miejskiej w Pasłęku. - Czy władze miasta nie powinny dawać przykładu innym i zastosować się do apelu rządu "zostań w domu" - pyta czytelnik, mieszkaniec Pasłęka.

Na najbliższy piątek (20 marca) zaplanowano posiedzenie Rady Miejskiej w Pasłęku. Mimo zapowiedzi władz, że będą w niej uczestniczyli (oprócz radnych) jedynie pracownicy merytoryczni oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek miejskich, do naszej redakcji piszą zaniepokojeni mieszkańcy Pasłęka i pytają: „czy to nie radni powinni dawać przykład i stosować się do apelu rządu, by pozostać w domach”.

- W innych miastach posiedzenia radnych odwołano, dlaczego u nas nie zrobiono podobnie? Przecież ciągle rząd apeluje, by pozostać w domach. Czy to nie radni powinni być przykładem dla innych? - pyta czytelnik, mieszkaniec Pasłęka.

Marian Matuszczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku mieszkańców uspokaja i zapewnia, że posiedzenie odbędzie się z „zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i obostrzeń”.

- Na ten moment w Pasłęku nie ma stwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Jeśli sytuacja zmieni się, sesję można odwołać. Posiedzenie odbędzie się z respektowaniem wszelkich koniecznych środków ostrożności, łącznie z zachowaniem odpowiednich odległości między zajmowanymi przez jej uczestników miejscami. Nasza rada miejska liczy tylko 15 osób. Rozumiem obawy mieszkańców, mają prawo pytać o wszystko, ale trzeba kierować się również rozsądkiem, miasto musi funkcjonować, musimy podejmować decyzje – mówi przewodniczący Matuszczak.

Mieszkańcy mogą posiedzenie pasłęckich radnych śledzić oczywiście online - link do transmisji live.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bzdura ten przewodniczacy rady robi to co mu każe burmistrz jak zresztą reszta radnych wstyd mi że takich ludzi wybraliśmy zero własnego zdania nic bo się boją odezwać.Całe szczęście że to jego ostatnia kadencja i może przyjdzie ktoś z zewnątrz kto zrobi porządek i rozliczy kogo trzeba.
 • Istnieje taka możliwość, że radni Pasłęka są po prostu bardziej odporni i byle wirus ich nie przestraszy. Co do rozsądku to tym powinni się bardziej kierować oci, co ich wybrali na radnych.
 • darmozjady "po trupach"pójdą po diety.
 • Jak wytłumaczyć bąbelkowi znaczenie słowa "rozsądek" oraz sens zdania "zostań w domu"??? Bąbelek ma 60+ lat i planuje kilkunastoosobowe coronaparty.
 • Z tego co pamietam Burmistrz to taki despota troszku:)) ale i tak w versus Prezydent Elblaga to jak Platon i Jas wędrowniczek. .. dalej jak idiota jeżdźe do Pasłeka na plac zabaw z córką. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  proza zycia(2020-03-19)
 • Święta prawda
 • Oj, tam. P. poseł Kaczyński ustalił, że wybory prezydenckie mają się odbyć i tyle. I to ogólnopolskie. Czemu zatem krytykować decyzję Rady Miejskiej? Hashtagi: #Roman
Reklama