UWAGA!

Sezon campingowy

 Elbląg, Pobyt na campingu jest tańszy od miejsca w hotelu
Pobyt na campingu jest tańszy od miejsca w hotelu

Do Elbląga coraz liczniej przyjeżdżają turyści. Mimo że sezon urlopowy jeszcze się nie zaczął, uliczkami Starego Miasta spacerują grupy zwiedzających, na parkingach brakuje miejsc, a pokoje hotelowe są zapełnione. Nie wszystkich jednak stać na nocleg w hotelu, który wiąże się ze znacznym wydatkiem. Mniej wymagający mogą skorzystać z oferty campingowej.

Elbląg licznie odwiedzają turyści niemieccy. Są to przeważnie starzy elblążanie, którzy po wojnie musieli wyjechać z miasta. Teraz odwiedzają miejsca znane z dzieciństwa i młodości. Szczególnie zachwycają się Starówką. Niemieccy turyści szukają noclegu w hotelach, ale Elbląg odwiedzają także krajowi goście. Ci korzystają z tańszych noclegów, między innymi na campingu.
     Camping położony jest w pobliżu rzeki Elbląg, kilka kroków od Starego Miasta, co nie jest bez znaczenia dla odwiedzających turystów. W zacisznym miejscu, wśród zieleni można postawić przyczepę campingową lub namiot.
     - Turyści przyjeżdżają zazwyczaj na dwa, trzy dni, gdyż traktują Elbląg jako przystanek w drodze na Mazury - mówi Bogusława Sieczka, dzierżawca campingu. - Pobyt w naszym mieście jest chwilowy, zwiedzają Starówkę i jadą dalej, najczęściej nad jezioro.
     Doba pobytu na campingu kosztuje 12 zł za jedną osobę. Rozstawienie namiotu to wydatek rzędu 6 zł. Turyści, którzy chcą na terenie campingu postawić przyczepę lub karawan, płacą od 11 do 17 zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chyba jest jeszcze troche za zimno jak na camping i namiot?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  martyna(2001-05-22)
 • Pokoje hotelowe są zapełnione? Autor: wstydź się! Obłożenie bazy hotelowej w Elblągu (za ostatnie 4 miesiące) 32% !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-05-28)
 • Na terenie elbląskiego campingu można postawić KARAWAN, za od 11 do 17 zł? To ja już tam noclegu nie zamówię!!! Czy to mają być wakacje z duchami? Czy w Elblągu nie ma parkingów przy kostnicach lub na terenie cmentarzy? Co na to Sanepid, że na terenie obiektu hotelowego jest przechowalnia dla nieboszczyków?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-05-28)
 • Ci Niemcy to tu przyjeżdrzają i tu umierają i stąd te karawany! Ile kosztuje postawienie samej trumny pod gołym niebem, bez karawanu? Albo, ile kosztuje doba za nieboszczyka na ławce bez trumny i karawanu? Czy "klienci" mogą się "rozkładać" na ławkach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-05-28)
Reklama