UWAGA!

Sezon na Kanale Elbląskim czas zacząć

 Elbląg, Sezon na Kanale Elbląskim czas zacząć
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

1 maja rusza żegluga po Kanale Elbląskim. Czynne będą wszystkie pochylnie i śluzy, rejsy statkami uruchamia Żegluga Ostródzko-Elbląska.

Wszystkie pięć pochylni na Kanale Elbląskim (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Całuny, Jelenie) będą od 1 maja czynne codziennie w godz. 8-19, a śluzy (Miłomłyn, Zielona, Mała Ruś, Ostróda) w godz. 7-19 – informują Wody Polskie w Gdańsku. Sezon żeglugowy ma potrwać do 30 września.

- Stanowiska cumownicze w górnej i dolnej części każdej pochylni służą wyłącznie do cumowania w czasie oczekiwania na przejście przez pochylnie – przypominają Wody Polskie w swoim komunikacie – W przypadku manewru zawracania na stanowisku górnym Buczyniec , należy dokonać tego w miejscu do tego przeznaczonym, czyli tzw. obrotnicy.

Do sezonu jest już przygotowana Żegluga Ostródzko-Elbląska. - Jesteśmy gotowi, żeby od 1 maja wszystkie nasze jednostki mogły wyruszyć na trasy. Liczymy, że jeśli pogoda będzie dopisywać, to ludzie po tak długim okresie zamknięcia w domach będą chcieli spędzić czas na świeżym powietrzu i skorzystać z naszych rejsów – mówi cytowana przez Polską Agencję Prasową Anna Kościuszkiewicz-Skorupa, kierownik ds. sprzedaży i marketingu Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej.

Po Kanale Elbląskim ma pływać pięć statków. W ofercie są m.in. wycieczki z Elbląga do Buczyńca i z powrotem i rejs na krótszej trasie Buczyniec – Kąty – Buczyniec, a także rejs spacerowy po rzece Elbląg (od 1 czerwca). Ceny biletów zależą od długości wybranej wycieczki.

W ubiegłym sezonie statki Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej przewiozły ponad 52 tys. pasażerów.

Aneta Malinowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama