UWAGA!

"Śiódemką" od stycznia pojedziemy

 Elbląg, "Śiódemką" od stycznia pojedziemy
(fot.arch.WS)

Tak samo jak i autobusem linii nr 9,12,16,21,22,23 i 100 - Zarząd Komunikacji Miejskiej podpisał dziś (29 listopada) umowę z toruńską spółką Arriva, która będzie obsługiwała właśnie te linie, należące do pakietu nr 3. W przypadku pozostałych trzeba będzie jeszcze poczekać na oficjalne rozstrzygnięcie.

Nowy przewoźnik będzie musiał sprostać wyższym wymaganiom. Od stycznia średni wiek taboru nie będzie mógł przekraczać ośmiu lat. Jeżeli przewoźnik będzie chciał wozić pasażerów nowym autobusem może go wymienić, ale pod warunkiem, że ten, który go tymczasowo zastąpi nie może mieć więcej niż 13 lat. Dodatkowo każdy autobus będzie wyposażony w system Elbląskiej Karty Miejskiej, przynajmniej jedno wejście z niską podłogą i odpowiednio przygotowane miejsce dla osoby niepełnosprawnej na wózku oraz oznaczone krawędzie stopni (ułatwienie dla osób niedowidzących). We wszystkich będzie monitoring, nie będzie za to reklam umieszczonych na zewnątrz pojazdu, na co jeszcze pozwala obecna umowa. Dodatkowo przewiduje się znacznie wyższe kary za ewentualne uchybienia - m.in. za brud, w i na autobusie, spóźnienia na trasie oraz nieprawidłowe oznakowanie czy wyposażenia pojazdów. Przewoźnikowi postawiono również znacznie wyższe wymagania dotyczące ogrzewania oraz wentylacji.
       Co z pozostałymi pakietami?
       - W przypadku pakietu nr 1 (linie nr 6, 8, 14, 15, 18, 19, 20) ze względu na wcześniejsze odwołania i wyroki Krajowej Izby Odwoławczej, ZKM w Elblągu stoi przed wyborem nowego wykonawcy - informuje ZKM. - Natomiast w przypadku pakietu nr 2 (linie nr 10, 11, 13, 17, 30, 31), ze względu na toczące się obecnie postępowanie odwoławcze przed Krajową Izbą Odwoławczą konieczne jest oczekiwanie na stosowne orzeczenie. Dopiero po orzeczeniu KIO i adekwatnie do jego treści, ZKM w Elblągu będzie mógł podjąć dalsze działania.
      
oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pytanie, po co wiec nam ten ZKM, skoro będą nas wozić ARRIVA i TE? Nadzor nad komunikacjanpelnic może Dupaatrament Komunikacji w UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  VacekKocek(2013-11-29)
 • Gdyby miasto podpisało bezpośrednią umowę ze spółką Arriva lub inną byłoby o wiele taniej a bilety kosztowałyby o połowe mniej. A tak musimy płacić na tych darmo0zjadów szczególnie na stołkach w ZKM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  j..ć--zkm(2013-11-29)
 • Na tych obleganych liniach powinny być trolejbusy a nie ciasne pudła bez uchylnych okien z dwójką drzwi.
 • Raczej autobusy przegubowe/piętrowie.
 • ze strony PUP w Elblągu: Arriva zatrudni kierowców, forma zatrudnienia-nie zdefiniowane, ; Arriva zatrudni dyspozytorów, forma zatrudnienia-nie zdefiniowane. .. czyli co?umowa-zlecenie?, umowa o dzieło? tak się dba o ludzi?kierowca czy dyspozytor to tylko robol który ma jak najmniejszym kosztem odwalić brudną robotę bo najważniejsze kryterium dla ZKMu było-najtaniej! a ty człowieku zap. .. .. alaj bez urlopu, nie choruj i nie upominaj się o należne nadgodziny. .. .
 • To będą kontrakty menadżerskie.
 • Co do autobusów linii numer 16 to jestem zadowolony, że znikną te jeżdżące graty.
 • Które jeżdżące graty? Gratem to jedynie Pańskie chamstwo jest. MAZ i Jelcze to perełki białoruskiej jak i polskiej świetności motoryzacyjnej.
 • jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o. .. pieniadze. .. ciekawe ile i kto wziun za ten kontrakt. .a poza tym pytanie do ZKM. .. czy dalej beda jezdzily calymi tabunami. .jada 3 -4 autobusy tudziez i tramwaje a potem dlugo nic ale panowie z ZKM maja symulacje komputerowe ktore przewiduja. .. .. korki swiatla i tp utrudnienia na ulicach. .. .i wszystko jest. .ok dziwie sie notablom miasta ze trzymaj jeszcze ten relikt, ktory nic nie wnosi do komunikacji miejskiej, tylko zzera pieniadze podatnikow. ..
 • Pogońcie pasożytów z ZKM. Na każdy autobus przypada 1 pasożyt-urzędas. Nikomu to niepotrzebne. Miasto wydaje ogromne pieniadze na utrzymanie ZKM !!! PO co ?!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  ksamol(2013-12-01)
 • Arriva oferuje podobno w pośredniaku dla kierowcow 2200 zl brutto - praca w swiatek, piątek i niedziele, a podobno mamy 21 wiek i 1500 zl na reke za ciagle użeranie się z ludzmi i prace po 10 godzin dziennie :D niech jeszcze powiedzą jak za to przezyc :D czyli kierowcami dalej będą stare dziadki na emeryturze i strach będzie patrzeć czy stanie na czerwonym czy nie, czy wyhamuje czy nie - nie ma co Elblag miastem dla młodych :D
 • Czy ktoś może wie dlaczego nie zapisano w przetargu ekologii pojazdów? efekt zamiast fajnych autobusów z garbem na gaz ziemny będą śmierdzące diesle. .. ..
Reklama